Borna Sosa u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

NI POVRATNIK SOSA NIJE POMOGAO: Stuttgart porazom od Werder na domaćem terenu produbio krizu

U pretposljednjem dvoboju 19. kola njemačke Bundeslige nogometaši Werdera su u gostima s 2-0 pobijedili Stuttgart i tako produbili njegovu krizu.

Werder je utakmicu riješio u nastavku kada je postigao oba pogotka. U 59. minuti je Stage doveo momčad iz Bremena u vodstvo, a sve je riješeno pogotkom Duckscha u 77. minuti.

Stuttgart je u nastavku sezone osvojio samo dva boda u četiri utakmice. Nakon dva remija, protiv Mainza i Hoffenheima, uslijedila su dva vezana poraza. Prvo od Leipziga i sada od Werdera pa se momčad nalazi i dalje u opasnoj zoni, na 16. mjestu ljestvice. Werder je ovom pobjedom došao na osmo mjesto.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa se vratio u sastav Stuttgarta te je zaigrao od 71. minute.

Ovo će kolo zaključiti Wolfsburg i Bayern utakmicom od 17.30 sati.

Bundesliga, 19. kolo:

Stuttgart – Werder 0-2 (Stage 59, Ducksch 77)

Wolfsburg – Bayern (17.30 sati)

Subota:

Borussia (D) – Freiburg 5-1 (Schlotterbeck 26, Adeyemi 48, Haller 51, Brandt 69, Reyna 82 / Hoeler 45)

Union Berlin – Mainz 2-1 (Behrens 32, Siebatcheu 84 / Ingvartsen 79-11m)

Koeln – Leipzig 0-0

Eintracht – Hertha 3-0 (Kolo Muani 21-11m, 28, Buta 90+3)

Bochum – Hoffenheim 5-2 (Hofmann 22, Foerster 30, Asano 40, Mašović 69, Broschinski 83 / Baumgartner 49, Dabbur 77)

Borussia (M) – Schalke 0-0