Igrači Švedske slave postignuti pogodak protiv Hrvatske / Foto: Hina

NEZADOVOLJNI ŠVEĐANI: Odigrali smo odlično drugo poluvrijeme, ali na kraju ne mogu biti zadovoljan porazom

Švedski izbornik i njegovi igrači bili su nezadovoljni nakon poraza od Hrvatske u Zagrebu od 2:1.

-Vraški sam ljut zbog poraza, kazao je izbornik Janne Andersson nakon maksimirske utakmice koja je Šveđanima treći poraz u nizu u skupini, nakon što su u prva dva kola Lige nacija, baš kao i Hrvatska, upisali dva poraza od istih suparnika.

“Vatreni” su teško poraženi na gostovanjima kod Portugala (1-4) i Francuske (2-4), dok je Švedska kod kuće izgubila od Francuske sa 0-1, te od Portugala sa 0-2.

Bodovi osvojeni u hrvatsko – švedskim ogledima mogli biti presudni u borbi za ostanak u elitnom razredu Lige nacija.

ikael Lustig i Josip Brekalo  / Foto: Hina
Mikael Lustig i Josip Brekalo / Foto: Hina

“Nisam zadovoljan kako smo otvorili utakmicu. U prvom dijelu smo bili previše oprezni i prepustili smo Hrvatskoj inicijativu,” kazao je Andersson.

Šveđani su ambicioznije krenuli u drugom poluvremenu i bili su puno bolja momčad. Uspjeli su izjednačiti, a imali su još nekoliko prilika za vodstvo. No, na koncu su ipak upisali poraz.

“Nastavak je bio bolji, preuzeli smo igru i diktirali ritam,” dodao je švedski strateg.

“Odigrali smo odlično drugo poluvrijeme, ali na kraju ne mogu biti zadovoljan porazom,” zaključio je.

U idućem kolu Šveđani će za tri dana gostovati u Lisabonu protiv Portugala.