Nevrijeme (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

NEVRIJEME U NJEMAČKOJ: Jedan njemački grad priprema evakuaciju velikog broja stanovnika

Nevrijeme je u subotu zahvatilo veće dijelove Njemačke. U gradu Oldenburgu (Saska) postoji opasnost od poplava zbog čega Grad priprema evakuaciju dijela stanovnika.

 

Grad je u subotu objavio da su nasipi još uvijek pod visokim pritiskom. Zasad su nasipi suhi i stabilni.

Prema informacijama, posebno je pogođeno područje Achterdiek, gdje se obalni kanal ulijeva u rijeku Hunte.

– Ovo je mjera predostrožnosti, trenutačno nije planirana posebna evakuacija, stoji u priopćenju Grada.

Sklonište za hitne slučajeve bit će dostupno pogođenim građanima, poručile su gradske vlasti. Bez obzira na to, zabrana ulaska na nasipe i dalje vrijedi.

Njemačka meteorološka služba najavila je kišu u većim dijelovima Njemačke.

Nestabilno vrijeme nastavlja se i nakon prijelaza u novu godinu.

Fenix-magazin/MD

Povezano

STAV DR. JURE BURIĆA: Bez djece nema budućnosti, a LGBT ideologija to dovodi u pitanje
LJUBLJANA: Nova slovenska vlada na čelu s Janezom Janšom stupila na dužnost
NEOČEKIVANI SUSRET U MAGDEBURGU: Matej Mandić pun optimizma pred Final Four u Kölnu
Port d'Andrac / Foto: Patrick Seeger/dpa
VLASNIK STANA DIGAO UZBUNU: Nijemac tjednima ležao mrtav u stanu
STRANKA “JEDINO HRVATSKA!: Tražimo 9 zastupnika za XI. izbornu, 6 iz BiH i 3 iz Europe i prekomorskih zemalja    
Andrej Plenković / Foto: Hina
PLENKOVIĆ: Za promjenu izbornoga sustava u BiH potreban je konsenzus