Foto Twitter/Arhiv

Nepobjediva Barcelona dobila El Clasico – Rakitić zaslužan za vodeći gol

Nogometaši vodeće Barcelone dobili su u subotu El Clasico, te su pobjegli Real Madridu na 14 bodova razlike. U derbiju 17. kola  prvenstva Španjolske Barcelona je ne stadionu Santiago Bernabeu pobijedila Real sa 3-0, a strijelci su bili Luis Suarez (54), Lionel Messi (64-pen) i Aleix Vidal (90+3).

Barcelona je s 3:0 pobijedila Real na Santiago Bernabeuu i napravila veliki korak prema naslovu prvaka: imaju 14 bodova prednosti s utakmicom više. Real je bio bolji u prvom poluvremenu, ali prvi gol Luisa Suareza i crveni karton Danija Carvajala usmjerili su vodu na Barcin mlin, javlja Gol.hr

Barcelona je povela u 54. minuti nakon odlične akcije koju je sjajnim potezom počeo Sergio Busquets; veliki obol dao je Ivan Rakitić koji je osvojio gotovo pola terena, nakon čega su posao završili Sergi Roberto i Suarez.

Španjolski mediji nakon utakmice ističu veliku pogrešku Matea Kovačića u ovoj akciji. Kovačić je igrao flastera na Leu Messiju, a u ovoj je situaciji ostao na njemu umjesto da preuzme Rakitića, čime je reprezentativnom suigraču omogućio nesmetano osvajanje gotovo 40 metara terena.

U 63. minuti Suarez je promašio dvije stopostotne šanse u istom napadu; na odbijancu se našao Paulinho koji je pucao glavom, ali Carvajal je golmanski reagirao rukom i zaradio crveni karton. Messi je bio siguran izvođač najstrože kazne i Barca je povela s 2:0, a Real ostao s igračem manje.

Real je na kraju dobro prošao jer je pobjeda mogla biti i uvjerljivija. Velike šanse propustili su Suarez, Andre Gomes i Nelson Semedo, a u sudačkoj nadoknadi Aleix Vidal je pogodio za konačnih 3:0 nakon prve i jedine velike greške Navasa koji je sjajnim obranama nekoliko puta spasio Real.

Barcelona je ove sezone i dalje neporažena u svim natjecanjima, ne računajući španjolski Superkup na početku sezone u kojem je Real bio bolji s ukupnih 5:1. Barcelona je prvi put u povijesti pobijedila u tri uzastopna prvenstvena El Clasica na Santiago Bernabeuu; Real je zadnji put kao domaćin slavio u ligaškom El Clasicu u listopadu 2014. godine.

Luka Modrić je odigrao svih 90 minuta i bio jedan od najboljih igrača Reala. Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za Barcu i dao veliki obol kod prvog gola: nakon sjajnog okreta Sergija Busquetsa kojim je izbacio dvojicu igrača, Rakitić je povukao loptu preko gotovo pola terena i dobro uposlio Sergija Roberta koji je asistirao Suarezu za gol.

Kovačić je igrao do 72. minute, a istaknuo se pogreškom kod prvog gola koju ističu svi španjolski mediji. Kovačić je ostao u međuprostoru između Rakitića i Messija kojeg je cijelu utakmicu striktno pokrivao, a to je radio i u ovoj akciji čime je omogućio Rakitiću lagan prolaz kroz sredinu, što je na kraju rezultiralo golom.