NK Croatia Zürich / Foto: Fenix (I.Barišić)

NEMA JOŠ PRVE POBJEDE: NK Croatia ZH vodila 0:2, pa doživjela još jedan poraz

U prvenstvenoj utakmici amaterske 3.lige regije Zürich, Croatia ZH je povela s 2:0, pa izgubila 4:2.

FC Schwamendingen II – NK Croatia ZH 4:2 (2:2)

Croatia na gostovanju kod Schwamendingena dobro otvorila utakmicu i već u 4. minuti preko Mateja Šišića poveli sa 0:1. U 12.minuti hrvatska momčad je zabila još jedan zgoditak i povisila vodstvo na 0:2. Croatia je izgledala dobro i svi navijači hrvatske momčadi su očekivali prve bodove i pobjedu.

Ali u 23. minuti domaćini smanjuju rezultat na 1:2 iz penala. Croatia kao i obično nije izdržala do kraja prvog djela i u 45.minuti prima pogodak za izjednačenje rezultata na 2:2.

Drugi dio utakmice bio je izjednačen. A onda u 76. minuti domaćini novim pogotkom dolazi do potpunog preokreta i vodi 3:2. Croatia nakon toga kreće sa napadačkom igrom, ali to protivniku daje dodatni prostor za kontraudare što domaći i koristi svega dvije minute kasnije, te povećavaju rezultat na 4:2.

Zabrinjavajuće je što Croatia ni nakon vodstva od 2:0 ne može doći do pobjede. Ovo je bio šesti poraz u jesenskom dijelu prvenstva do čijeg kraja su ostale još tri utakmice.

Sastav Croatije ZH: Frano Dukić, Jurica Barišić, Davor Crnković, Ivan Dukić, Matias Lubina, Stjepan Lastro ( C ), Loris Tanzillo, Kristijan Krstić, Stanislav Blažanović, Matej Šišić, Ivan Zubonja. Još su igrali : Matteo Montebove, Josip Filipović, Marijan Šišić, C.M.Fernandes Monteiro. Trener – igrač : Stanislav Blažanović.