Ivo Grbić kada je potpisao ugovor s Atleticom iz Madrida / Foto: Hina

NEIZVJESNA BORBA ZA VRH: Atletico Madrid poražen od Athletic Bilbaoa, u utrci za prvaka sada je sve moguće

Nogometaši Atletico Madrida posve su zakomplicirali borbu za naslov prvaka nakon što su u susretu 33. kola na gostovanju izgubili od Athletic Bilbaoa sa 1-2.

Athletic Bilbao je poveo u osmoj minuti golom Alexa Berenguera (8), izjednačio je Stefan Savić u 77. minuti, a pobjedu baskijskom sastavu donio je Inigo Martinez u 86. minuti.

Šime Vrsaljko i Ivo Grbić nisu nastupili za goste.

Atletico i dalje drži vrh ljestvice no Real Madrid i Barcelona sada imaju po dva boda manje, a Katalonci i susret manje. U igri za naslov je i Sevilla koja na četvrtom mjestu ima tri boda manje od lidera.

U najboljoj je poziciji Barcelona koja bi pobjedom u zaostalom susretu 29. travnja protiv Granad pruzela vrh ljestvice. Barca je u nedjelju na gostovanju pobijedila Villarreal sa 2-1.

Domaćin je poveo u 27. minuti golom Samuela Chukwuezea, no gosti su do kraja poluvremena uspjeli okrenuti rezultat golovima Antoinea Griezmanna (28, 35).

U 66. minuti “Žuta podmornica” je ostala s igračem manje nakon što je isključen Manu Triguerosa zbog prekršaja nad Mesijem.

Bila je to sedma Barcina pobjeda u posljednjih osam kola, dok je Villarreal upisao već četvrti domaći poraz u zadnjih pet kola.

Identičnim rezultatom je Sevilla pobijedila Granadu, a prvi gol na utakmici postigao je hrvatski nogometaš Ivan Rakitić. Bivši hrvatski reprezentativac zabio je za 1-0 iz kaznenog udarca u 16. minuti, a bio je to njegov treći gol ove sezone.

Na 2-0 povisio je Lucas Ocampos u 53. minuti, a poraz Granade ublažio je Roberto Soldado iz jedanaesterca u 90. minuti.

Celta je također, rezultatom 2-1 pobijedila Osasunu u čijim je redovima Ante Budimir igrao do 74. minute.

Celta je povela u 42. minuti golom Iaga Aspasa, na 2-0 je povisio Jeison Murillo u 65. minuti, a konačnih 2-1 je postavio Roberto Torres iz kaznenog udarca u 77. minuti.

U vodstvu je Atletico Madrid sa 73 boda, Barcelona i Real Madrid imaju po 71 bod, no Katalonci imaju i utakmicu manje.