Arhivska snimka Nike Kovača / Foto:Fenix (Preslik ACM)

AS MONACO NE POSUSTAJE: Momčad hrvatskog trenera Nike Kovača na gostovanju savladala i Anger

Nogometaši AS Monaca, koje predvodi hrvatski nogometni stručnjak Niko Kovač, ostali su u igri za naslov prvaka nakon što su u susretu 34. kola na gostovanju pobijedili Angers sa 1-0 i barem privremeno skočili na drugo mjesto Le Championnata.

Pogodak odluke zabio je Wissam Ben Yedder u 79. minuti utakmice. Za domaći sastav je do 82. minute igrao Mateo Pavlović.

Bila je to peta uzastopna pobjeda momčadi iz Kneževine uz razliku pogodaka 15-0.

AS Monaco 1
Grb AS Monaco / Foto: Fenix (S.P.)

AS Monaco se ovom pobjedom probio na drugo mjesto na ljestvici sa 71 bodom, tek bodom manje od lidera PSG-a.

Na trećem mjestu je Lille sa 70 bodova, dok Lyon na četvrtoj poziciji ima 67 bodova. U posljednjem susretu ovoga kola večeras se sastaju upravo Lyon i Lille.

U ranije odigranom susretu Lorient je pobijedio Bordeaux sa 4-1, a za goste je do 83. minute igrao hrvatski nogometaš Toma Bašić.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Teremas Moffi (20, 43, 80), a pogodak za domaćine zabio je i Yoane Wissa (18). Issouf Sissokho je u 83. tek ublažio poraz Bordeauxa.

Bašić je započeo susret u početnom sastavu Bordeauxa, a igrao je do 83. minute.

Nakon petog uzastopnog poraza, te čak jedanaestog u posljednjih 13 kola, Bordeaux je sve bliže zoni ispadanja. Četiri kola prije kraja sezone “Girordinci” imaju samo četiri boda više od zone ispadanja.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Rennes porazivši “fenjeraša” Dijon sa 5-1, dok je Nica slavila protiv Montpelliera sa 3-1.

REZULTATI:
Nica - Montpellier  3-1 (Boudaoui 6, Todibo 39, Maurice 40 / Laborde 3)
Lens - Nimes        2-1 (Ganago 17, Haidara 77 / Ferhat 53)
Lorient - Bordeaux  4-1 (Wissa 18, Moffi 20, 43, 80 / Sissokho 83)
Rennes - Dijon      5-1 (Terrier 15, 71, Tait 72, Nyamsi 81, Grenier 90+2 /  Benzia 9-11m)
Strasbourg - Nantes 1-2 (Ajorque 44 / Castelletto 53, Blas 76)
Angers - Monaco     0-1 ( Ben Yedder 79)
Lyon - Lille (21:00)