Haiterbach - Reutlingen / Foto: Fenix(J. Rupčić

NEISKORIŠTENA PRILIKA: Haiterbach pred domaćom publikom nije ostvario pobjedu

U utakmici koja je bila dosta rastrgana, Haiterbach nije iskoristio priliku da slavi još jednu domaću pobjedu ove godine.

Haiterbachov popis ozlijeđenih prošlog je tjedna dobio novo ime.

Najbolji strijelac Herdie Lawrence nažalost mora na pauzu, a nastup Luke Banožića do kraja je bio upitan.

Trener Haiterbacha Mario Marić poručio je kako su svi naši izostanci dugotrajni i to se dugoročno vidi. Trenutno nam nedostaje malo širine.

KK Komušina Haiterbach je odlično krenula u utakmicu i preko Luke Banožića otvorila rezultat 10:4. Denni Ćuković i Samba Thiam povisili su na 21:14.

Druga četvrtina bila je četvrtina s najmanje koševa na utakmici. Obje momčadi imale su težak trenutak. Haiterbach je bio dobar u obrani i nije puno dopuštao.

Uz vrlo dobrog Davida Grubića, goste je oduševio i Kenan Gračanin.

Alexander Feldberg zadržao je svoju momčad u vodstvu, a na odmor se otišlo s tijesnih 30:28. Dobro prvo poluvrijeme domaćina.

Nakon promjene Reutlingen je pojačao pritisak na ofenzivu Haiterbacha. Gosti su prvi put poveli 37:38. Haiterbach je u ovoj fazi napravio neke potpuno nepotrebne izgubljene lopte koje su mogle dovesti do lakih bodova. Ali jednostavno igrači Komušine nisu imali svoj dan.

“Nevjerojatno kakve smo pogreške ili padove koncentracije napravili. Otraga smo bili jako dobri, ali nedostajalo nam je realizacija laganih koševa”, rekao je trener Mario Marić.

Reutlingen je iskoristio priliku i povukao na 43:48. Posljednju četvrtinu otvorio je Malik Kudić za goste na 43:51. Centar Komušine Sascha Kesselring smanjio je rezultat na 48:51. Reutlingen je kaznio još jedan neiskorišten brzi prodor i preko Kenana Gračanina otišao na 48:57. Samba Thiam ponovno je smanjio rezultat na 54:60, ali Reutlingen nije dopustio više.

Konačan rezultat je KK Komušina Haiterbach – TSG Solcom Ravens Reutlingen 54:62 (23:17; 30:28; 43:48).

“Ne mogu uopće kriviti tim. Kao i uvijek, bili smo maksimalno posvećeni borbi. Imali smo i dosta otvorenih šuteva, ali ovaj put nije ulazilo ništa. Ofenzivno, to nam nije bio najbolji dan. Šansa je danas definitivno postojala, ali smo ispustili pobjedu. Imali smo dosta slabih faza”, rekao je Haiterbachov trener.

Trener gostiju Tsoukndis nije imao puno toga za reći nakon što je pohvalio publiku Haiterbacha i trenera Haiterbacha.

“Ne želim ništa govoriti o vlastitom timu. Kad bi rekao što mislim o današnjem nastupu, pola ekipe više neće doći” izjavio je trener gostujućih.

Ali onda je ipak bilo riječi hvale za prvi dio prvenstva “nismo još dovoljno konstantni, ali smo jako zadovoljni gdje smo i kako radimo” , izjavio je trener  Tsoukndis.

KKK: Luka Banožić (16/3), Denni Cuković (12/1),Samba Thiam (9/1), Alexander Feldberg (8), Sascha Kesselring (7/1), Rickardo Maric (2), Jonathan Babitsch, Justin Miličević, Kelvin Asomah