FC Croatia Fermoy na gostovanju kod Redemption Rovers FC./Foto: Fenix (CF)

NEDOSTAJALO JE ŠPORTSKE SREĆE: FC Croatia Fermoy iz neobične situacije primila gol i ostala bez bodova

FC Croatia Fermoy na gostovanju kod Redemption Rovers FC upisala je minimalni poraz 1-0.

Redemption Rovers FC – FC Croatia Fermoy 1:0

Od početka se dalo naslutit da će ovo biti čvrsta utakmica. Protivnici su treći na ljestvici, a FC Croatia Fermoy četvrti, te bi hrvatska momčad s pobjedom zasjela na 3.mjesto. Ipak, to se nije dogodilo.

Prvih 15. minuta Croatia je preuzela inicijativu I uputila nekoliko udaraca u okvir gola preko Guedesa i Petraka. Domaćin pokušava dugim loptama iznenadit obranu gostiju, pa tako pucaju na gol u 18. minuti, ali spreman je vratar Zagorac.

Od 20.minute igra se ravnopravno, domaćin ima izglednu priliku, ali ubačaj nije pronašao igrača Redemption Roversa. U 22. minuti Petrak je prošao lijepo po desnoj strani I uputio udarac koji brani vratar protivnika. Do poluvremena Croatia prijeti sa još nekoliko udaraca preko Perića i Mecanovića, ali rezultat se nije mijenjao.

U 50. minuti iz igre je izašao Kanymet, a ušao Minyou, povratnik nakon ozljede. U 57.minuti Petrak ubacuje ali Mecanovićev šut završava preko gola. Stjepan Petrak probao je iz slobodnog udarca u 63. minuti, ali lopta ide malo preko gola.

U 68. minuti Anto Perić dobiva žuti karton zbog prekršaja iz kojeg protivnici upućuju šut prema golu. Sudac prekida I kaže da se mora ponoviti zbog pričanja igrača. Na nepostavljeni blok domaćin zabija pogodak nemoćnom Zagorcu.

Croatia se nije predavala, pokušava nekoliko puta iz daljine ugroziti gol domaćina, ali udarci nisu precizni.

U 85. minuti Ailton Guedes izlazi iz igre, a unutra je Denis Ðerđ. Odmah u sljedećem napadu Ðerđ ubacuje s desne strane, puca Matković, ali brani vratar protivnika. Rezultat ostaje isti do kraja i domaćin dolazi do nova tri boda.

Sastav Croatia Fermoy: Zagorac, Petrak, Bošnjak, Perić, Pinel, Barilar, Mecanović, Kanymet, Matković, Guedes, Briševac, Minyou, Ðerđ, Agafonov.