Croatia Griesheim
Nogometaš Croatije Griesheim Josip Vujica(plavi dres) / Foto:Fenix-magazin(D.Holenda)

NEĆE PA NEĆE: Croatia Griesheim poražena od FTG Pfungstadta

U 27. kolu Kreislige A Darmstadt Croatia Griesheim poražena je rezultatom 2-0 od FTG Pfungstadta. Dvostruki strijelac za FTG Pfungstadt bio je Karim Saadan u 30. i 60. minuti.

Tridesetak minuta trajalo je opipavanje snaga dvaju momčadi, a onda je jedan igrač FTG Pfungstadta prošao po lijevoj strani ubacio loptu u kazneni prostor Croatije Griesheim gdje se nalazio Karaim Saadan koji trese mrežu za 1-0 domaćih.

Do kraja poluvremna pokušala je Croatia Griesheim u nekoliko navrata preko Vice Puljiza i Saše Mlakića probiti bokove domaćina, međutim sve ubačene lopte nisu pronalazile put do napadača Croatie Griesheim Mate Tokića.

Početak drugog poluvremena bolje su otvorili nogometaši Pfungstadta koji su stiskali zadnju liniju Croatije Griesheim, ali je obrana Croatije Griesheim izdržala sve nalete domaćina.

Vidjelo se kako hrvatski nogometaši energetski teško mogu parirati domaćim nogometašima koji su bili jači u duel igri, brži na lopti i pomalo bezobrazni.

U 60. minuti FTG Pfungstadt je povećao rezultat na 2-0 strijelac je bio ponovo Karim Saadan, koji je jednu povratnu loptu sa nekakvih 20ak metara uputio prema golu Croatije Griesheim i pogodio gornji desni kut golmana Solića.

Najbolju priliku nogometaši Croatije Griesheim propustili su realizirati u 75. minuti kada je jednu ubačenu loptu s boka prema golu Pfungstadta uputio Josip Vujica, ali je golman domaćih sjajnom reakcijom obranio.

Pet kola do kraja prvenstva Croatija Griesheim drži čvrsto 15. mjesto sa 17 bodova, mjesto koji vodi u doigravanje za opstanak u A ligi. Pretposljednji SKG Gräfenhausen zaostaje četiri boda za Croatijom Griesheim i sigurno će se do kraja prvenstva voditi žestoka borba za doigravanje.

SV CROATIA GRIESHEIM: Solić, Bralić, Vujica, Bikić, Markota, Falcone, Puljiz, Bihorčić, Blažević, Mlakić, Tokić (Stipić, Ayaou,Baysal)