NASTAVLJENA AGONIJA CROATIJE ZÜRICH: Momčad neprestano gubi utakmice, uprava na čelu s predsjednikom Stjepanom Špeharom još ne podnosi ostavku

Zaostala prvenstvena utakmica 15. kola amaterske 3. regionalne lige Zürich, Croatija je pora#ena na gostovanju kod momöadi Alstettena.

FC Alstetten : NK Croatia Zürich 6:3 ( 2:2 )

U noćnoj utakmici na igralištu Buchlern, na kojem se okupilo oko 200 domaćih navijača, Croatije je još jednom doživjela težak poraz.

Utakmica je dobro počela za hrvatsku momčad. Povratnik u sastav Croatije Marko Bagarić doveo je svoju momčad pogotkom u 22. minuti nakon što je prevario svog čuvara i plasirao loptu u mrežu. Isti igrač sedam minuta kasnije postiže svoj drugi pogodak za vodstvo Croatiuje od 2:0.

Detalj s utakmice Croatije ZH / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

U tom periodu Croatia igra bolje od domaćina i stvara još nekoliko prigoda ali mreža domaćina se ne trese ni kada najzreliju prigodu ima napadač Croatije Loris Tanzillio koji sam s loptom izlazi ispred vratara Alstettena ali nema promjene rezultata.

A onda dolazi 30. minuta kada domaćini ni iz kave prilike, udarcem sa 30 metara postižu pogodak za smanjenje rezultat od 1:2. Pogodak na dušu ide vrataru Marku Žiljku koji je kasno reagirao na neočekivani udarac domaćeg igrača.

Nakon tog pogotka kao da igračima hrvatske momčadi nestaje snage. Domaćini potpuno preuzimaju konce igre i u 42. minuti domaćini nakoj nednog solo prodora njihova igrača izjednačuju rezultat na 2:2.

Drugi dio utakmice potpuno je pripao igračima Altstettena koji dugim loptama upošljavju svoje brze napadače. Iz tih napada domaćini od 54. do 80. minute postižu četri pogotka za vodstvo od 6:2. Do kraja utakmice Ivan Zubonja smanjuje vodstvo domaćina na 6:3, što je bio i krajnji rezultat utakmice.

Zanimljivo kako ni nakon ovog poraza, koji je 13 ove sezone u kojoj je Croatia osvojila svega dva boda, uprava Croatije na čelu sa predsjednikom Stjepanom Špaharom još ne podnosi ostavku i ne prepušta kormilo najpoznatijeg hrvatskog kluba iz Švicarske nekome drugom. Nije istina da nema zainteresiranih koji bi preuzeli vođenje Croatije ZH koja nakon 12 godina ispada iz amaterske 3. lige.

NK Croatia Zürich: Marko Žiljak, Jurica Barišić, Ivan Dukić, Josip Filipović, Stheoan Močilac, David Bagarić, Stjepan Laštro (C), Stanislav Blažanović, Loris Tanzillo, Kristijan Krstić, Marko Bagarić. Još su igrali: Carlos Miguel Fernandes Monteiro, Nicola Petrlić, Ivan Zubonja. Klupa za pričuve: Frano Dukić. Trener-igrač: Stanislav Blažanović. Strijelci za Croatiu Zürich: 22.min. i 29.min.Marko Bagaric, 80.min. Ivan Zubonja.