Arhivska snimka prve momčadi Posavine Basel / Foto: Fenix ( Josip Mijić)

NASTAVLJEN NIZ OD 24 UTAKMICE BEZ PORAZA: Posavina Basel hrabrom igrom do zasluženog boda; uspješni i seniori Posavine

Posavina Basel je nakon prošlotjedne stanke odigrala neodlučeno u 7. kolo prvenstva u 3. amaterskoj ligi Basel. Bez napadača Lilića i Mrkonjića  koji su od dosadašnjih 14. pogodaka zajedno postigli 13.

NK Posavina Basel – FC Schwarz-Weiss A   3:3 (1:1)

Znalo se da će biti teško iz igre nešto napraviti, pogotovo kad se radi o trkački i tehnički jakom protivniku kao FC Schwarz-Weiss. Već na početku utakmice se vidjelo da je protivnik kvalitetna momöad, puno brži na lopti i sa više dobivenih duela. Priliku je Posavina morala tražiti u prekidima, na kojima je dosta rađeno na treninzima u protekla dva tjedna. I tako iz jednog kornera u 24. minuti Nikola Čaktaš pogađa precizno glavom za vodstvo Posavine od 1:0. Gosti opet stežu i zasluženo izjednačuju u na 1:1 u 42. minuti.

Ante Blažević i Marko Radić / Foto: Fenix

Nakon odmora gosti koriste premoć u igri i dva puta zabijaju (52. i 57. minuta), te dolaze u vodstvo od 1:3. Tada se činilo da je potop na pomolu, i da je jedino pitanje sa koliko će zgoditaka Posavina izgubiti. Ali, opet nakon jednog kornera za Posavinu, najbolje se snalazi Ante Blažević, glavom pogađa, i to je je još “samo” 2:3.

Sve ili ništa

Posavina tada kreće na sve ili ništa. Prvo u 80. minuti Blažević ide iskosa sam na golmana, ali ovaj brani. U 86. minuti dolazi do izjednačenja. A kako bi drugo nego iz kornera i glavom. Opet se najbolje snašao Nikola Čaktaš koji je iz obrane prebačen u napad.  To je 3:3, i tako utakmica i završava. Teškom mukom je Posavina došla do ovog boda i tako nastavila izvrstan niz, sada su to 24 prvenstvene utakmice bez poraza.

Ovaj bod je i sretno i spretno osvojen, ali i rezultat je to samopouzdanosti koji su igrači Posavine stekli u zadnjih godinu dana. I kada ne ide dobro, igra se i dalje mirno.

NK Posavina: Begić, Zlatko Lujić, Radić, Čaktaš, Alen Piljić, Andrej Piljić, Žižak, Ante Čičak, Bačić, Tokić, Blažević. Još igrali: Jurakić, Gregorević, Gudelj, Gabriel Topić, Mikulić. Trener: Zoran Lujić. Strijelci: Nikola Čaktaš  24,86, Ante Blažević  64

NK Posavina se nalazi na 4. Mjestu prvenstvene ljestvice sa 15 bodova, dva manje od prvoplasiranog.

Uspješni i seniori

Seniorska momčad Posavine Basel / Foto: Fenix (Josip Mijić)

Senioren 30+ Promotion NK Posavine su također imali uspješan sportski vikend. Na svom terenu savladali su FC Aesch 9:4 (2:1). Odličnom  igrom “pregazili” su protivnika. U drugom poluvremenu su postigli čak sedam pogodaka.

Posebno se istakao Tomislav Duvnjak sa postignuta tri pogodka, a nakon dugo vremena za Posavinu je nastupio i nakadašnji igrač Bundeslige Marko Topić, te  je i on postigao tri pogodka. Mato Gudelj je postigao dva, a Ivan Ivanković jedan pogodak.

Ovom pobjedom Posavina je osigurala ostanak na čelu prvenstvene ljestvice sa 15 bodova iz 6 utakmica.

Sastav: Ćuro, Alerić, Zirdum, Miljanović, Stanić, Radić, Duvnjak, Bošković, Ivanković Boris, Ivanković Ivan, Ilijašević. Još igrali: Šljivić, Marko Topić, Mato Gudelj, Nikolić. Trener : Željko Mrkonjić
Zgoditci za Posavinu: Ivan Ivanković  5., T. Duvnjak  3. 42. 69., M. Topić  45. 62. 69., M. Gudelj   69. 73.