Aalborg-Barcelona / Foto: Fenix (SIM)

NAPETO FINALE KOJE SE RIJEŠILO U POSLJEDNJIM SEKUNDAMA: Barcelona po 12. put rukometni prvak Europe

Rukometaši Barcelone po 12. put u svojoj povijesti postali su prvaci Europe nakon što su u finalnom susretu završnog turnira u Kölnu pobijedili Aalborg sa 31-30 (15-15).

Za Barcu je to bilo 17. finale i 12. naslov, dok je danski klub upisao i drugi poraz u finalima, nakon što je i 2021. izgubio od Barcelone.

Bila je to zanimljivo finale koje je razriješeno u posljednjim sekundama. Katalonci su tri minute prije kraja poveli sa tri razlike (30-27), no Aalborg se približio na gol zaostatka (30-31) i 90 sekundi prije kraja utakmice imao je napad za izjednačenje. Danci su povukli golmana i s igračem više krenuli po izjednačenje.

Minutu prije kraja pucao je Mads Hoxer Hangaard, no njegov je udarac blokiran. Hoxer je pucao i 50 sekundi prije kraja, ali je Emil Nielsen obranio.

Barca je krenula u napad 46 sekundi prije kraja, a 20 sekundi prije kraja je pucao Timothey N’guessan, ali niti on nije zabio i Aalborg je dobio 15 sekundi za još jedan pokušaj. Nisu upjeli izvesti napad, Španjolci su ih zaustavili prekršajem i Mikkel Hansen je nakon isteka vremena dobio priliku iz slobodnog udarca. Pucao je i pogodio gredu za veliko slavlje španjolskih igrača.

Barcelonu su do pobjede predvodili Melvyn Richardson s osam, Dika Mem sa sedam, te Timothey N’guessan sa šest golova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Thomas Arnoldsen i Mads Hoxer Hangaard sa po šest golova.

U susretu za treće mjesto rukometaši THW Kiela pobijedili su Magdeburg sa 32-28 (23-14).

Kiel je nakon prvog poluvremena imao devet razlike (23-14), a Magdeburg je u nastavku uspio tek ublažiti poraz.

Kiel su do pobjede prevodili Šveđanin Eric Johansson sa sedam, te Danac Magnus Landin i Šveđanin Niclas Ekberg i Austrijanac Mykola Bilyk sa po šest golova. Hrvatski rukometaš Domagoj Duvnjak postigao je jedan gol, dok je češki vratar Tomas Mrkva imao 15 obrana.

Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Nijemac Lukas Mertens sa sedam, te Islanđanin Gisli Torgeir Kristjansson s pet pogodaka.