Nakon turbulentnih tjedana, Croatia Karlsruhe upisala uvjerljivu 4:0 pobjedu nad Germaniom

SV NK Croatia Karlsruhe – FC Germania Neureut II 4:0

Na vrlo teškom i mokrom terenu Croatia Karlsruhe je u nedjelju upisala uvjerljivu 4:0 prvenstvenu pobjedu na domaćem terenu protiv 11-plasiranu FC Germaniu Neureut II.

Bez pravog vratara (3 ozlijeđena i jedan kažnjen) i nakon 3 poraza zaredom, čime je izgubljeno drugo mjesto koje osigurava razigravanje za ulazak u višu ligu, te bez prvog trenera (raniji je prije desetak dana sporazumno raskinuo ugovor sa Croatijom), trebalo je imati hrabrosti otvorit novo poglavlje. Igrači su se međusobno bodrili i pripremali za ovu utakmicu. Na klupu je sjeo član uprave Anto Mrkaljević koji je vodio momčad.

Samo šta se krenulo sa centra igrališta vidjelo se da Croatija pokazuje veliku želju za pobjedom. U 7. minuti  Denis Jurić topovskim udarcem izvan 16 metara iznenađuje protivničkog vratara i to je 1:0. Igra se dalje nastavila istim tempom ali neiskorištene prilike ostaju. Gosti u par navrata uzaludno pokušaju polukontrama iznenaditi novog vratara Adrijana Kneževića.

U 46. minuti igre ulazi povratnik Hrvoje Jurleta koji mijenja Davora Barića. U drugom poluvremenu Croatia nastavlja napadački ali nikako ne postiže taj drugi oslobađujući zgoditak za mirniju igru.
U 56. minuti izlazi Igor Šimić a ulazi mladi 19. godišnjak Lovro Brandić, inače golgeter druge momčadi Croatije. Osjetila se odmah svježina na desnom boku koju je Lovro Brandić u par navrata uspio probti. U 64. minuti iz gužve u 16 metara najbolje se snalazi Denis Jurić koji loptu ugurava u protivničku mrežu za 2:0.

Croatia je sve više stvarala prilike. Filip Zelić gađa dva puta vratnicu te ne iskorištava jedan zicer. Zato je Lovro Brandić raspoložen i u 76 minuti sa nekih 18 metara volej udarcem zabija za 3:0. Bio je to eurogol i lijepa rođendanska čestitka za prvi zgoditak za prvu momčad Croatije.
Filipu Zeliću ipak se sav trud isplatio u 87 minuti kada konačno zabija i postavlja konačnih 4:0.

Bila je to vrlo važna pobjeda kojom se diže momčadski duh nakon turbulentnih zadnjih tjedana. Sa 11 pobjeda nakon 16 kola Croatia je na petom mjestu ljestvice sa 5 bodova zaostatka za drugoplasiranim. Sljedeću utakmicu Croatija igra u gostima, u četvrtak 15. ožujka u 19:15 sati protiv 12. plasirane DJK Mühlburg II

Sastav: 1 Adrijan Knežević,3 Davor Barić, 4 Ilija Pejić 5 Krešimir Mirosavljwvić, 6 Samir Knežević, 7 Antun Prevolšek, 8 Filip Zelić, 9 Ivan Selimanović, 10 Denis Jurić (C), 11 Ivan Śćurla, 14 Igor Šimić. Pričuve: 12 Lovro Brandić, 15 Hrvoje Jurleta. Strijelci: Denis Jurić 1:0 u 7.min, Denis Jurić 2:0 u 64. min, Lovro Brandić 3:0, 73.min i Filip Zelić 4:0 u 87. minuti.