Detalj s utakmice košarkaša Komušine Haiterbach(ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (J. Rupčić)

NAKON TRI POBJEDE IZNENAĐUJUĆI GUBITAK: Haiterbach izgubio važnu domaću utakmicu

KK Komušina Haiterbach – Baskets Limburg 86:91 (28:18;45:46;61:69).

Košarkaši Komušine iz Haiterbacha su nakon tri pobjede iznenađujuće izgubili na domaćem terenu od Limburga.

Nažalost, trener Mario Marić je u ovoj utakmici morao bez Paula Goncalvesa i Ive Marića te Sasche Kesselringa i Luke Banožića. Jonathan Babitsch je odlično započeo. Uz pogotke Herdie Lawrence Haiterbach je poveo sa 20:9. Zahvaljujući snažnoj ofenzivnoj četvrtini, Haiterbach je uspio održati vodstvo od 28:18.

Međutim, kako se vrijeme teklo, uvukla se i aljkavost i Haiterbach je svoju igru prilagodio protivniku. U ovoj fazi Limburg je uspio nametnuti svoju igru i preokrenuti rezultat zahvaljujući snažnom dvojcu Drago Crnjac – Matej Kljaić i na poluvremenu povesti 45:46.

-Više se nismo pridržavali uputa. Dopustili smo da nam protivnik natjera igru i, pogotovo u obrani, nismo igrali dobro, rekao je trener Mario Marić.

Nakon odmora, Komušina je zahvaljujući koncentriranoj igri uspjela povesti sa 57:53, ali je stopa pogrešaka rasla kako je vrijeme odmicalo, a protivnikova stopa pogodaka postajala je konstantnija. S tri trice uspjeli su preokrenuti rezultat sa 61:60 na 61:69. Haiterbach je zaostao. Momčad Limburga, koja je igrala s malom rotacijom, također je imala dosta iskusnih igrača u momčadi. Diktirali su tempo i konstantno održavali vodstvo.

U posljednje minute ušlo se rezultatom 70:80. Haiterbach ponovno uzvraća. Skraćuje na 77:80, te na 79:82. No, nažalost utakmica se nije mogla preokrenuti i Limburg je na kraju slavio gostujuću pobjedu koja ih je održala na životu u smislu ostanka u ligi, jer im je to bila zadnja prilika. Haiterbachu je izmakao ostanak u ligi i čekaju ga još tri teške utakmice do cilja.

– Goste smo vratili u igru u drugoj četvrtini. Nismo ostali fokusirani. Limburg je na kraju bio smiren i pametan. Primili smo previše koševa, rekao je trener Mario Marić.

KKK: Herdie Lawrence (26/5), Jonathan Babitsch (16/2), Suli Gračanin (12), Kenan Gračanin (10/2), Denni Ćuković (9), Rickardo Marić (7/1), Samba Thiam (4) ), Kelvin Asomah (2), Justin Miličević.