Sandra Perković (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

NAJBOLJA HRVATSKA ATLETIČARKA OSTALA BEZ MEDALJE: Perković peta, Amerikanka Tausaga senzacionalna pobjednica

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković ostala je bez odličja na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, završivši finale u bacanju diska na petom mjestu s hicem od 66,57 metara, što joj je najbolji rezultat u ovoj sezoni.

 

Senzacionalnom svjetskom prvakinjom postala je 25-godišnja Amerikanka Laulauga Tausaga koja je u petoj seriji bacila do 69,49 m i time za pet metara popravila svoj osobni rekord.

Srebro je osvojila njena sunarodnjakinja i aktualna olimpijska pobjednica Valarie Allman s hicem od 69,23 m, a brončanu medaljom se okitila Kineskinja Feng Bin (68,20 m), svjetska prvakinja iz Eugenea prošle godine.

Sandra Perković je imala tri ispravna hica, a nakon prve tri serije je bila na trećem mjestu. No, nakon toga su je prestigle nova svjetska prvakinja i Nizozemka Jorinde van Klinken (67,20 m).

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a
SP: Nezaustavljivi Haaland s 2 zgoditka odveo Norvešku do 3:2 protiv Senegala
SP: Francuska s 2 pogotka Mbappea i grmljavinski prekid s 3:0 pobijedila Irak
dalić zlatko
VATRENI PRED KLJUČNIM ISPITOM, DALIĆ POSLAO PORUKU: Kada igramo za Hrvatsku, nema granica
ZNATE LI ZA PRAVILO 0,2 BARA? ADAC izdao hitno upozorenje za vozače zbog ljetnih vrućina