Ante Štrljić / Foto: Fenix (SIM)

NADOKNADILI 3 POGOTKA ZAOSTATKA: Croatia Frankfurt u posljednjih 20 minuta dostigla vodstvo Kosova

To što su igrači Croatije napravili u nedjelju na gostujućem terenu protiv momčadi Kosova se ne viđa često u nogometu.

FC Kosova- FC Croatia 4:4 (3:1)

Sve je dobro počelo za momčad Kosova u prvenstvenoj utakmici protiv starih poznanika iz Croatije Frankfurt. Poveli su najprije sa 2:0, Croatia je u 34. min preko Filipa Sučića smanjila na 2:1 da bi domaćini u 36. minuti postigli još jedan pogodak za vodstvo od 3:1 na poluvremenu.

Kosovari su bolje ušli i u nastavak utakmice kada su u 67. minuti postigli i četvrti pogodak za izgledalo je siguno vodstvod 4:1.

A onda na scenu stupa momčad Croatija. Najprije Ante Štrljić u 72. minuti smanjuje na 4:2 da bi u 87. minuti Štrljić ponovno zatresao mrežu Kosova smanjenje rezultat na 4:3.

Momčad trenera Josipa Žeravice  osjeća kako tu nije kraj. Daju sve u napad kada Filip Sučić po drugi put trese mrežu Kosova za konačnih 4:4.

Sastav Croatije: Vidakušić, Kukić (od 68. Korać), Bešlić, Carević, Petar Marić (od 46. min Grgić), Molnar, Brašnić (od 57. Lakić), Sučić, Štrljić, Propadalo, Andrić

Pobjeda druge momčadi Croatije

FC Kosova II – FC Croatia II  3:4

Sastav Croatije II: Maganjić, Jelčić, Periša, Josip Puljić (j), Marin Laden, Marcel Ladan, Bonanno, Božinović-Mador, Keleva, Amanadidis, Leonard Braćić. Pogotke za Croatiju II postigli su: Leonard Braćić, Jelečić, Božinović-Mador, Marcel Ladan. Još su igrali: Gusić, Mirko Puljić, Toni Bonanno.

Iduću utakmicu prva momčad Croatije igra u nedjelju, 23. listopada na svom terenu u Heddernheimu protiv momčadi SV Griesheim 02 s početkom u 15:30 sati. Druga momčad Croatije isti dan na svom terenu igra u 13 sati protiv momčadi 1FC Rödelheim ll.