Dino Božinović-Mađor je zbog crvenog kartona, napravljenog nakon prekršaja iz potrebe, morao napustiti igru u 84. minuti / Foto:Fenix Magazin

Na zimsku stanku Croatia Frankfurt odlazi nezasluženim porazom od Rödelheima

FC Rödelheim – FC Croatia 4:1 (0:1)

Na zimsku prvenstvenu stanku igrači Croatije odlaze sa rezultatski uvjerljivim porazom od Rödelheima. Napisali smo „rezultatskim“ jer poraz hrvatske momčadi u zaostaloj prvenstvenoj utakmici je nezaslužen i prije svega je rezultat individualnih propusta igre obrane Croatije.

Hrvatska momčad je utakmicu izgubila u drugom poluvremenu, točnije u zadnjih pola sata, kada su primljena 3 od sveukupno 4 zgoditka domaćina.  A prije toga, Croatia je stajala dobro, bila bolja momčad koja je imala i vodstvo te još nije zabila ni jedanaesterac, kojeg je propusti realizirati mladi Puljić.

Nakon toga, točnije od 56. minute kada su domaćini uspjeli izjednačiti na 1:1, sve je krenulo nizbrdo. Da stvar bude još gora Božinović-Mađor je zbog crvenog kartona, napravljenog nakon prekršaja iz potrebe, morao napustiti igru u 84. minuti.

U svakom slučaju zimska stanka će dobro doći treneru Croatije Danijelu Konti da nakon preuzimanja vođenja momčadi posloži igrače na njihova mjesta na kojima mogu pružiti najbolje igre.

Croatia: Jurić, Mihaljević, Soldo, Šandrk, Surmanović (od 55. Božinović), Blažeković, Ivan Puljić, Ivan Propadalo, Duvnjak, Drlje, Todorić