kafic
Kafić (ILUSTRACIJA)/Foto: Hina

MÜNCHEN: Od srijede pristup terasama restorana samo će imati cijepljene osobe i koje su preboljele koronu

Grad München pooštrava korona pravila u ugostiteljstvu.Od srijede novo pravilo vrijedi i na otvorenom – pristup samo za cijepljene i rekonvalescente, odnosno koje su preboljele koronu.

 

Grad želi uskladiti pravila za unutra i van.

Gradonačelnik Dieter Reiter (SPD) objašnjava: “U gradskom vijeću odlučili smo da se terase pubova i barovia mogu grijati strujom tijekom cijele zime. Međutim, to ne smije dovesti do žarišta infekcije.”

Incidencija među necijepljenim osobama u Münchenu sada je 1.800. Grad je stoga prisiljen poduzeti nove mjere.

Na otvorenim terasama također u ugostiteljstvu vrijedi – maska obvezna za sve koji ne sjede.

Fenix-magazin/IM

Povezano

Djeca hrvatskih iseljenika u Zadru / Foto: Fenix (IR)
ZAGREB: Dodjeljuje se 700 stipendija za učenje hrvatskog jezika
VODSTVO DVAJU HDZ-a U DUBROVNIKU: Zajednička potpora europskim integracijama BiH i ustavnoj ravnopravnosti Hrvata
Kazne od 726 eura su moguće u Austriji (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
VRUĆINA TOPI ASFALT NA NJEMAČKIM CESTAMA: Zbog opasnih oštećenja potpuno zatvorena autocesta A2
ŽELJANA ZOVKO: Brže obrambene inovacije, prilika i za hrvatske tvrtke i institute
ČOVIĆ I FILIPOVIĆ U TOMISLAVGRADU: Povezivanje lokalnih tema i političkih prioriteta u središtu sastanka
RIJEKE LJUDI PREPLAVILE MEĐUGORJE NA 45. OBLJETNICU: Deseci tisuća hodočasnika i snažne poruke s oltara