kafic
Kafić (ILUSTRACIJA)/Foto: Hina

MÜNCHEN: Od srijede pristup terasama restorana samo će imati cijepljene osobe i koje su preboljele koronu

Grad München pooštrava korona pravila u ugostiteljstvu.Od srijede novo pravilo vrijedi i na otvorenom – pristup samo za cijepljene i rekonvalescente, odnosno koje su preboljele koronu.

 

Grad želi uskladiti pravila za unutra i van.

Gradonačelnik Dieter Reiter (SPD) objašnjava: “U gradskom vijeću odlučili smo da se terase pubova i barovia mogu grijati strujom tijekom cijele zime. Međutim, to ne smije dovesti do žarišta infekcije.”

Incidencija među necijepljenim osobama u Münchenu sada je 1.800. Grad je stoga prisiljen poduzeti nove mjere.

Na otvorenim terasama također u ugostiteljstvu vrijedi – maska obvezna za sve koji ne sjede.

Fenix-magazin/IM

Povezano

Jaka kiša (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
NAGLI PREOKRET: Vrućina u Njemačkoj završava uz “golemo nevrijeme”, temperature padaju za 15 stupnjeva
RAZOČARANA BIVŠA TENISKA ZVIJEZDA: Boris Becker teško može više zamisliti život u Njemačkoj
METODE PROTIV VRUĆINE: Evo kako Njemačka hladi ceste da spriječi raspadanje i ljepljenje asfalta za gume
JAČANJE VEZA S DOMOVINOM: Ravnatelj Hrvatske matice iseljenika Zdeslav Milas posjetio hrvatske franjevce u Chicagu
IZVANREDNO STANJE U NJEMAČKOJ: Klime i ventilatori rasprodani, policija vodom hladi gradove, u Hamburgu ponestaje vozila hitne pomoći
NOVA PROMJENA U NJEMAČKOJ: Od 7. srpnja nova svjetla za automobile bit će obavezna