(FOTO) München: Dinamovi juniori pobijedili Bayern, nakon jedanaesteraca izborili četvrtfinale Lige prvaka

Mlada momčad zagrebačkog Dinama izborila je plasman u četvrtfinale juniorske Lige prvaka nakon što je u dvoboju osmine finala u Münchenu pobijedila Bayern sa 6-5 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 2-2.

Dinamo će tako drugu sezonu uzastopce igrati u četvrtfinalu Lige prvaka. Lani je nakon jedanaesteraca ispao od Chelsea, a ove godine će plasman na završni “Final Four” tražiti 17. ili 18. ožujka u Zagrebu protiv Benfice koja je u osmini finala pobijedila Liverpool sa 4-1.

Dinamo je u Munchenu vodio 2-0 golovima Tomislava Krizmanića (2) i Bernarda Karrice (29) i imao još nekoliko sjajnih prilika, no domaćin je uspio izjednačiti i gurnuti susret u ‘lutriju kaznenih udaraca’. Smanjio je Leon Dajaku u 36. minuti, a izjednačio je Joško Gvardiol pogodivši u 88. minuti vlastitu mrežu.

dinamo bayern munchen (2)Prilikom izvođenja jedanaesteraca Bayern je bio bliži pobjedi, Bavarci su imali vodstvo 3-1 i udarac za pobjedu, ali je Dajaku pucao preko gola i tako pružio igračima Dinama novu priliku koju su iskoristili. Još jednom je bio sjajan Renato Josipović obranivši dva jedanaesterca.

Kod Dinama su bili precizni Godoy, Julardžija, Krizmanić, Gvardiol, Janković i Hrvoj, Šutalo je pucao preko gola, dok je Franjićev udarac obranio Schneller. Kod Bayerna zabili su Meier, Booth, Tillman, Cuni i Gunther, Josipović je obranio udarce Daniliucu i Rheinu, dok je Dajaku pucao preko gola.

Bila je to osma utakmica mlade momčadi “modrih” u Ligi prvaka. U skupini su ostvarili tri pobjede, dva remija i poraz, a potom u play-offu dobili Dynamo Kijev boljim izvođenjem jedanaesterac.

Bayern pak kao pobjednik skupine nije morao igrati play-off rundu, već je izborio direktan plasman u četvrtfinale.

Dinamo nije mogao bolje otvoriti utakmicu, “modri” su poveli već nakon 66 sekundi golom Tomislava Krizmanića na asistenciju Bernarda Karrice. Krizmanić je na rubu kaznenog prostora lijepo primio Karricinu loptu, a potom prošao kroz Bayernovu obranu i zabio za 1-0.

U 29. minuti momčad Igora Jovičevića je povećala prednost. Roko Jurišić je prošao po krilu, ubacio u kazneni prostor gdje je Leon Šipoš sjajno spustio Karrici, a ovaj pospremio loptu u mrežu.

Nažalost, Bayern je u 36. minuti izjednačio nakon ubačaja iz kornera, a zabio je Dajaku.

Dinamo je na otvaranju drugog dijela mogao zabiti i treći gol, no Karrica i Šipoš su u istom napadu promašili dvije velike prilike.

Karrica je pobjegao domaćoj obrani i krenuo malo iskosa sam prema Lukasu Schnelleru, no njemački vratar je obranio njegov udarac. Lopta se odbila do Šipoša koji je promašio nemoguće, prebacivši prazna vrata s nekoliko metara.

Dinamo je priču mogao zaključiti u 80. minuti, međutim Zagrepčani nisu iskoristili dvije odlične prilike, prvo je Julardžija nije najbolje reagirao, a potom je Godoy pucao u golmana.

Nažalost, Bayern je Dinamove propust kaznio u 88. minuti, a za 2-2 loptu je u vlastitu mrežu ugurao Joško Gvardiol. Prvo je Malik Tillman pucao, a Renato Josipović sjajno obranio. Lopta je završila na krilu odakle je Dajaku vratio u kazneni prostora, gdje je Gvardiol nesretno i nespretno zatresao vlastitu mrežu.

Dinamo će u četvrtfinalu 17. ili 18. ožujka na svom terenu ugostiti Benficu koja je osmini finala pobijedila Liverpool sa 4-1.

Pobjednik će izboriti plasman na završni “Final Four” koji će se od 17. do 20. travnja održati u Nyonu.