Modrić i Rakitić nakon dugo vremena zajedno na istom terenu / Foto: Hina

MODRIĆ PROTIV RAKITIĆA: U derbiju španjolskog prvenstva Real Madrid pobijedio Sevillu sa 2-1

U derbiju 15. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je pobijedio Sevillu sa 2-1, za domaći sastav je nastupio Luka Modrić, a za goste Ivan Rakitić.

Bio je to okršaj prvoplasiranog i četvrtoplasiranog sastava Primere. U prvom poluvremenu gledali smo sjajan nogomet, dok je nastavak ponudio malo uzbuđenja, ali i fantatičan pogodak za pobjedu “Kraljevskog kluba”.

Sevilla je povela u 12. minuti golom Rafe Mira koji je zabio glavom nakon ubačaja Marcosa Acune iz kornera. Samo dvije minute kasnije Mir je nakon katastrofalne pogreške Carvajala imao dvije sjajne prilike za drugi gol, no nije uspio svladati Thibauta Courtoisa.

Vrlo blizu pogotka gosti su bili i u 30. minuti, Lucas Ocampos je sjajno opalio, no pogodio je vratnicu. Kazna za promašaje stigla je u 32. minuti. Eder Militao je pucao s više od 25 metara, vratar Yassine Bounou nije najbolje reagirao odbivši loptu u vratnicu, a odbijanac je u mrežu pospremiio Karim Benzema.

U nastavku susreta nije bilo previše uzbuđenja do 70. minute kada je “Kraljevski klub” izveo brzu kontru, no Vinicius Junior je u situaciji dva na jedan loše pucao, premda je mogao uposliti Benzemu. Ipak, u 87. minuti Junior nije pogriješio. Fantastičnim udarcem sa 20 metara pogodio je rašlje suprotnog kuta za pobjedu domaćina. Benzema i Vinicius Junior su ove sezone ukupno zabili 27 golova uz 15 asistencija u svim natjecanjima.

U posljednjim trenucima susreta Sevilla je umalo izjednačila, no Courtois je sjajno obranio udarac glavom Thomasa Delaneyja.

Luka Modrić je za “Kraljevski klub” igrao do 73. minute, dok je Ivan Rakitić kod Seville izašao dvije minute ranije.

U ranije odigranom susretu Atletico Madrid je gostovanju pobijedio Cadiz sa 4-1.

Povratnik u Primeru su dobro držao protiv aktualnog prvaka u prvih 45 minuta, no u nastavku susreta Atletico je otklonio sve dvojbe.

Gosti su poveli 3-0 golovima Thomasa Lemara (56), Antoinea Griezmanna (70) i Angela Corree (76). Anthony Lozano je smanjio četiri minute prije kraja, da bi dvije minute kasnije Matheus Cunha zabio za konačnih 4-1.

Šime Vrsaljko nije ulazio u igru.

Espanyol je pobijedio Real Sociedad sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Yangel Herrera u 77. minuti. Bio je to drugi uzastopni porat Sociedada nakon što je u četvrtak poražen od Monaca u Europskoj ligi, te treći susret u nizu bez pobjede.

Real Betis je nastavio uspon na ljestvici pobijedivši Levante sa 3-1. Gosti su poveli u sedmoj minuti golom Shkodrana Mustafija, no Betis je u nastavku okrenuo rezultat, a sva tri gola je zabio Juanmi (54, 63, 78).

Ovom pobjedom Betis je napredovao na peto mjesto sa 27 bodova.

Na vrhu je Real Madrid sa 33 boda, Atletico i Real Sociedad imaju po 29 bodova, dok je Sevilla četvrta sa 28 bodova. Dodajmo kako je Barcelona sedma sa 23 boda.

REZULTATI:
Real Madrid - Sevilla     2-1 (Benzema 32, Vinicius 87 / Mir 12)
Real Betis - Levante      3-1 (Juanmi 54, 63, 78 / Mustafi 7)
Espanyol - Real Sociedad  1-0 (Herrera 77)
Cadiz - Atetico Madrid    1-4 (Lozano 86 / Lemar 56, Griezmann 70, Correa 76, Cunha 86)

U subotu:
Alaves - Celta            1-2 (Joselu 21 / Mina 12, Aspas 70)
Valencia - Rayo Vallecano 1-1 (Soler 19-11m / Palazon 64)
Mallorca - Getafe         0-0
Villarrel - Barcelona     1-3 (Chukwueze 76 / De Jong 48, Depay 88, Coutinho 90+4-11m)

U petak:
Athletic Bilbao - Grenada 2-2 (García 10, Maximiano 76-ag / Machis 25, Molina 34)