Punjač mobitela (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

MNOGI OVO RADE: Zašto nikada ne biste trebali puniti mobitel preko noći

Mnogi preko noći pune bateriju mobitela i tako nesvjesno oštete uređaj.

 

Uključite li pametni telefon u mrežu kako biste ga napunili navečer prije spavanja, ujutro ćete imati punu bateriju, no to će dugoročno oštetiti vaš uređaj. Za punjenje baterije zapravo je potrebno samo nekoliko sati.

Ako je baterija na 100 posto, aktivira se mehanizam koji prekida protok električne energije kako bi zaštitio uređaj.

Rezultat: uređaj se ponovno počinje prazniti. Ako je mobitel priključen na strujnu mrežu cijelu noć, on će se neprestano puniti i prazniti cijelu noć. To dugoročno oštećuje bateriju.

Osim toga, uređaj se noću zagrijava ako je priključen dulje nego što je potrebno. Toplina oštećuje bateriju i uzrokuje njeno brže pražnjenje.

Fenix-magazin/IK

Povezano

VODSTVO DVAJU HDZ-a U DUBROVNIKU: Zajednička potpora europskim integracijama BiH i ustavnoj ravnopravnosti Hrvata
Kazne od 726 eura su moguće u Austriji (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
VRUĆINA TOPI ASFALT NA NJEMAČKIM CESTAMA: Zbog opasnih oštećenja potpuno zatvorena autocesta A2
ŽELJANA ZOVKO: Brže obrambene inovacije, prilika i za hrvatske tvrtke i institute
ČOVIĆ I FILIPOVIĆ U TOMISLAVGRADU: Povezivanje lokalnih tema i političkih prioriteta u središtu sastanka
RIJEKE LJUDI PREPLAVILE MEĐUGORJE NA 45. OBLJETNICU: Deseci tisuća hodočasnika i snažne poruke s oltara
Frankfurt (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (MD)
DRŽE I DO 10.000 EURA: Nijemci masovno gube novac čuvajući ga na tekućim računima