Ilustracija cijepljenja / Foto: Hina

MINISTAR SPAHN: Njemačka nadmašila Britaniju, 44,4 milijuna cijepljenih prvom dozom

Pola godine nakon što je kampanja cijepljenja pokrenuta u Njemačkoj više od polovice njemačkog stanovništva cijepljeno je protiv koronavirusa barem jednom dozom, a više od trećine dobilo je obje doze.

 

Po podacima koje je objavio njemački institut za prevenciju i kontrolu bolesti Robert Koch, skoro 44,4 milijuna ljudi, ili 53,3 posto populacije, dobilo je barem jednu dozu cjepiva protiv covida-19, dok je 28,9 milijuna, ili 34,8 posto, cijepljeno s obje doze.

Po prvi put Njemačka je pretekla Britaniju po apsolutnom broju cijepljenih, napisao je u subotu na svom Twitter profilu njemački ministar zdravstva Jens Spahn.

U Britaniji je najraširenija delta varijanta virusa, koja se smatra osobito zarazna. Udio zaraženih tom varijantom sve je veći i u Njemačkoj.

Fenix-magazin/IM/Hina

Povezano

PLENKOVIĆ: Čestitka Vatrenima na osvajanju 3 važna boda u Torontu!
parking automobili vozaci
KAZNE ZBOG KOJIH SE GUBI VOZAČKA: Mislite da je nepropisno parkiranje u Njemačkoj bezazleno?
ZNATE LI KOJA VRSTA RAKA POGAĐA SVE VIŠE MLADIH U NJEMAČKOJ? Znanstvenici upalili alarm za mlađe od 40 godina
Gužva na autocesti / Foto: Hina
KREĆETE NA PUT KROZ NJEMAČKU? Pazite na datume, istječe popust na gorivo i počinje kaos na cestama
NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket