Pobjednička momčad HNK Würzburg / Foto: Fenix (Željko Cindrić)

MEMORIJALNI TURNIR „BENO JELICA CUP 2023.“: HNK Würzburg pobjednik veteranskog turnira, a Cafe Papilon turnira aktivnih momčadi u organizaciji NK Zrinski Waiblingen

Pobjednik dvodnevnog 13. po redu Memorijalnog turnira „Beno Jelica Cup 2023“, koji je igran u organizaciji NK Zrinski u Waiblingen su momčad HNK Würzburg (veteranski dio turnira) i momčad Cafe Papillon (kod aktivnih momčadi).

Prvog dana turnira igrale su veteranske, a drugog dana aktivne momčadi. Sveukupno na turniru je nastupilo 40 momčadi sa šireg područja Stuttgarta, 20 prvog a 20 drugog dana turnira.

Cafe Papillon e1674500125783
Cafe Papillon / Foto: Fenix (SIM)

Momčadi su bile podijeljene u četiri skupine sa po 6 igrača, s vratarom i pet igrača u polju.

2. Dream Team Sarajevo
Momčad Dream-Team Sarajevo / Foto: Fenix (Željko Cindrić)

U finalu veteranskog dijela turnira HNK Würzburg je s 2:0 savladao momčad Dream Team Sarajevo. Treće mjesto pripalo je momčadi Usora Ulm koja je na penale bila bolja od momčadi Heslach.

Po završetku veteranskog turnira odigrana je prijateljska futsal utakmica u kojoj je Stuttgarter Futsal Club savladao momčad Mainza rezultatom 7:0.

Drugog dana turnira nastupile su aktivne momčadi, a prvo mjesto je osvojila momčad Cafe Papilon koja je u finalu na penale savladala momčad Cafe Indigo iz Stuttgarta. Treće mjesto pripalo je momčadi Mepoxa, a četvrto mjesto momčadi La Masia.

3. Usora Ulm
Trećeplasirana momčad Usore Ulm / Foto: Fenix (Ž.Cindić)

Turnir u Waiblingenu tradicionalno se igra u spomen na prerano preminulog igrača trenera Zrinskog Waiblingen Bernarda Jelicu.

-Bilo je to još jedno odlično izdanje našeg memorijalnog turnira kojeg je prvog dana pratilo više od 600 gledatelja. Gotovo jednak broj gledatelja bio je i sutradan kada su igrale aktivne momčadi. Ovaj turnir bio je uvod u proslavu naše 30. obljetnica kluba koja je na programu u subotu, 11. veljače 2023. u Waiblingenu uz pjevača Vladu Bašića, kazao je Stipica Gavran, predsjednik nogometnog odjela Zrinskog Waiblingen.

Priznanje Usori
Predsjednik UNV Usore Leo Markaj predaje plaketu predsjedniku Gavranu / Foto: Fenic (SIM)

Gavran je također istaknuo kako su ove godine gosti memorijalnog turnira bili članovi Udruge nogometnih veterana Usore koji su u Waiblingen stigli s 12 igrača. Tom prigodom gosti iz Usore predali su predsjedniku Gavranu UNV Usore.

Fenix-magazin/SIM/ Ivan Matić                                  Foto: Željko Cindić