LP – Remi Chelsea i Barcelone, Bayern deklasirao Bešiktaš – Domagoj Vida pocrvenio

U derbiju večeri nogometne Lige prvaka Chelsea i Barcelona su odigrali 1-1, u prvom susretu osmine finala, dok je Bayern u drugom susretu deklasirao Bešiktaš 5-0 uz crveni karton hrvatskog nogometaša Domagoja Vide.

Barcelona je u Londonu imala veći posjed lopte, no domaćin je imao bolje prilike.

Barca u prvom poluvremenu nije uputila niti jedan udarac u okvir suparničkog gola, dok je Chelsea dva puta uzdrmao okvir gola. I to oba puta Willian. Raspoloženi Brazilac je u 34. minuti pogodio vratnicu preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora, a isto je učinio i u 41. minuti.

U 62. minuti Willian je dočekao ‘treću sreću’. Ponovo je pucao s ruba kaznenog prostora i ovoga puta pogodio. Barcelona je izjednačila u 75. minuti golom Lionela Messija nakon velike pogreške Andreasa Christensena. Dodavanje danskog braniča presjekao je Andreas Iniesta gurnuvši loptu prema Messiju koji takve ‘poklone’ ne propušta. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je za katalonsku momčad cijeli susret.

U drugom susretu Bayern je deklasirao Bešiktaš i nakon prve utakmice praktički osigurao prolaz u četvrtfinale. Ključni trenutak utakmice u Munchenu dogodio se u 15. minuti kada je Domagoj Vida zaradio crveni karton. Hrvatski reprezentativac je u svom prvom europskom nastupu za Bešiktaš kao posljednji igrač obrane srušio Roberta Lewandowskog na rubu kaznenog prostora i rumunjski sudac Ovidiu Hategan mu je pokazao crveni karton.

Bilo je jasno kako su izgledi Bešiktaša s igračem manje gotovo nikakvi i bilo je samo pitanje kada će Bavarci zatresti mrežu. Mrežu turskog sastava načeo je Thomas Muller u 43. minuti. Na 2-0 je povisio Coman u 52. minuti, u 67. minuti je Muller zabio svoj drugi gol na utakmici, a do kraja susreta još dva gola je zabio Lewandowski (78, 89).

Uzvratni susreti su 14. ožujka.

U ranije odigranim susretima Juventus i Tottenham su odigrali 2-2, Real Madrid je pobijedio PSG 3-1, Manchester City je u Baselu slavio 4-0, dok je Liverpool na gostovanju deklasirao Porto 5-0.

Posljednje dvije utakmice osmine finala na rasporedu su u srijedu, a sastaju se Šahtar – Roma, te Sevilla – Manchester United.