Pehar Lige prvaka (ILUSTRACIJA) / Foto Hina

LP: Pobjeda Šahtara nad Romom, Sevilla i Manchester United odigrali bez golova

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka Šahtar je u Harkovu pobijedio Romu 2-1, dok su u drugom susretu večeri Sevilla i Manchester United odigrali bez golova.

Roma je povela golom Cengiza Undera u 41. minuti, no Ukrajinci su u nastavku susreta okrenuli rezultat golovima Facunda Ferreyre (52) i Freda (71).

Šahtar je već jednom izbacio Romu u osmini finala Lige prvaka i to u sezoni 2010/11. Ukrajinci su u Rimu slavili 3-2, a potom u Donjecku 3-0. Treći pogodak u uzvratnom susretu zabio je bivši hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva.

Za Šahtar nije nastupio Darijo Srna koji je u rujnu prošle godine pao na dopinškoj kontroli i njegov slučaj još uvijek nije riješen.

U drugom susretu Sevilla je dominirala cijeli susret i nizala prilike, no nije uspjela slomiti obranu gostiju. Andalužani su tijekom susreta imali čak 25 udaraca, pri čemu devet u okvir gola no David de Gea je bio nesavladiv. S druge strane ManU je imao samo dva udarca u okvir suparničkog gola i tijekom susreta nije stvorio niti jednu ozbiljnu priliku.

Uzvratne utakmice su 13. ožujka u Rimu i Manchesteru.