Robert Lewandowski / Foto: Preslik BM Twitter

LP: Kovačev Bayern slavio u gostima kod Olympiacosa, Manchester Citya deklasirao Atalantu a Zvezda doživjela debakl u Londonu

Nogometaši Manchester Citya svladali su u susretu 3. kola C skupine Lige prvaka na svom stadionu Atalantu s čak 5-1 i ostali s maksimalnim učinkom.

Atalanta je hrabro ušla u utakmicu i povela, a potom primila pet “komada” od raspoloženog engleskog prvaka.

U 28. minuti Fernandinho je napravio prekršaj nad Iličićem, a kazneni udarac je Ukrajinac Malinovski pretvorio u vodstvo gostiju. U 34. minuti Aguerro izjednačuje nakon preciznog dodavanja Sterlinga, igrača kojeg je Massielo pokosio u kaznenom prostoru 38. minuti, a Argentinac Aguero iz penala zabija i drugi gol u četiri minute za preokret Citya. U 46. minuti je za goste ušao u igru Mario Pašalić, a u 58. minuti Englezi su odigrali briljantnu akciju koju je završio Sterling za 3-1.  Sterling je postigao svoj drugi gol u 64. minuti, a treći četiri minute kasnije, da bi osam minuta prije kraja igrač domaćih Foden zaradio crveni karton.

U ovoj skupini su Šahtar i Dinamo odigrali 2-2.

U skupini A Real je bez ozlijeđenoga Luke Modrića slavio kod Galatasaraya s 1-0 golom Kroosa iz 18. minute. Pobjeda Reala spriječila je PSG da postane prva momčad u povijesti Lige prvaka koja se plasirala u osminu finala nakon samo tri kola. PSG je slavio kod Club Bruggesa s čak 5-0 uz tri gola Mbappea i dva Icardija.

U skupini B Bayern je preokretom slavio u Pireju protiv Olympiacosa s 3-2.Domaćini su neočekivano poveli golom El Arabija, a Lewandowski je izjednačio u 34. minuti, da bi Poljak svojim drugim golom u 62. minuti doveo momčad Nike Kovača u vodstvo. Tolisso je povećao na 3-2, da bi Guilerme smanjio u 79. minuti. Ivan Perišić je ušao u igru u 86. minuti. Tottenham je u Londonu “demolirao” Zvezdu s 5-0 i izbio na drugo mjesto.

U skupini D Atletico je teškom mukom u Madridu pobijedio Bayer s 1-0, a pobjednički gol zabio je Alvaro Morata u 78. minuti. Juventus je u Torinu od Lokomotiva gubio od 30. minute, kada je zabio Mirančuk, a izjednačio je Dybala u 72. minuti. Samo dvije minute kasnije Argentinac donosi potpuni preokret i pobjedu Juvea. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Ruse.

Skupina A:
Club Brugge - PSG 0-5 (Icardi 7, 63, Mbappe 61, 79, 83)
Galatasaray - Real Madrid 0-1 (Kroos 18)

1. PSG                3  3  0  0  9:0  9
2. Real Madrid        3  1  1  1  3:5  4
3. Brugge             3  0  2  1  2:7  2
4. Galatasaray        3  0  1  2  0:2  1

Skupina B:
Tottenham - Crvena zvezda 5-0 (Kane 9, 72, Son 16, 44, Lamela 57)
Olympiakos - Bayern 2-3 (El Arabi 23, Guilherme 79//Lewandowski 34, 62, Tolisso 75)

1. Bayern             3  3  0  0 13:4  9
2. Tottenham          3  1  1  1  9:9  4
3. Crvena zvezda      3  1  0  2  3:9  3
4. Olympiacos         3  0  1  2  5:8  1

Skupina C:
Šahtar  - Dinamo Zagreb         2-2 (Konopljanka 16, Dodo 75//Olmo 25, Oršić 60pen)
Manchester City - Atalanta      5-1 (Aguero 34, 38pen, Sterling 58, 64, 69//Malinovski 28pen)

1. Manchester City    3  3  0  0  10:1  9
2. Dinamo Zagreb     3  1  1  1  6:4  4
3. Šahtar Donjeck     3  1  1  1  4:6  4
4. Atalanta                3  0  0  3  2:11  0