Loša predstava NK Croatije Zürich u gostima kod fenjeraša Kilchberg-Rüschlikona

FC Kilchberg-Rüschlikon – NK Croatia Zürich 2:0 (1:0)

U pretposljednjoj utakmici proljetnog dijela prvenstva NK Croatia se susrela sa posljednjom momčadi na ljestvici – FC Kilchberg-Rüschlikonom i upisala poraz (0:2). Sastav Croatije bio je oslabljen budući da je dio igrača otišao u Francusku na Europsko prvenstvo pa su tako nastupili bez pričuvnih igrača te s ozlijeđenim kapetanom Stanislavom Blažanovićem.

Već u 10. minuti domaćini su poveli, a prednost su uspjeli zadržati čitavo prvo poluvrijeme jer NK Croatia nije uspjela ugroziti protivničkog vratara.

U drugom dijelu hrvatska momčad imala je nekoliko prilika, ali bez uspješne realizacije. Domaćin je uspješno čuvao prednost povremeno stvorivši i neku priliku, a u sudačkoj nadoknadi postigao je i drugi pogodak.

Napadači Croatije imali su vrlo loš dan, ali ni obrana nije bila na visini zadatka. Stoga će hrvatska momčad vjerojatno ostati na trećem mjestu, budući da je do kraja prvenstva preostalo još jedno kolo.

Sastav NK Croatije: M. Žiljak, S. Blažanović, M. Vundač, V. Zrno, D. Perković, I. Dukić, F. Dukić, M. Vučur, D. Komin, L. Lapenda, M. Prskalo. Pričuva nije bilo.

Trener: S. Blažanović