Arhivska snimka gostovanja Croatije u Niderradu / Foto: Fenix (SIM)

LOŠ START: Obje momčadi Croatije Frankfurt poražene u Niederradu u prvom kolu nastavka prvenstva

TSG Niederrad – FC Croatia Frankfurt 4:1 (2:0)

U prvom kolu nastavka prvenstva Croatia Frankfurt je u nedjelju popodne na gostovanju kod prvoplasirane momčadi Kreisoberlige, TSG Niederad, doživjela uvjerljiv poraz od 4:1.

U prvom poluvremenu domaćinu su vodili sa 2:0 da bi u 77. minuti poveli sa nedostižnih 3:0. U 82. minuti najbolji strijelac Croatije Ivan Propadalo propustio je realizirati jedanaesterac. No, tri minute kasnije se iskupio zgoditkom na dodavanje kapetana Solde. Konačan rezultat postavljen je u 88. minuti kada domaćini potvrđuju visoku pobjedu.

Usprkos visokom porazu, Croatia je ostala na 5. mjestu, sada sa zaostatkom od 10 bodova za vodećim Niederradom.

Croatia Frankfurt: Bešlić, Lovrić, Grančić, Propadalo, Duvnjak (od 60. Šandrk), Vidović, Andrić (od 45. Amanatidis), Lažeta, Soldo, Matić, Doić

Poraz i druge momčadi Croatije Frankfurt

TSG Niederrad II- FC Croatia II  8:1

Kombinirana druga momčad Croatie doživjela je težak poraz od druge momčadi Niederrada od čak 8:1. Bez vratara, zbog čega je među vratnice morao stati trener Galić, Croatia II nije imala nikakvih izgleda protiv jake momčadi domaćina. Jedini zgoditak za Croatiju II je postigao Jeličić.

Sastav Croatije II: Galić, Budimir, Periša, David Todorić, Mihaljević, Hrvoje Todorić, Bešlić, Maganjić, Matozan, Marjanović, Jeličić. Još su igrali Jochim, Puljić i Miloloža.

Iduću nedjelju, 2. ožujka na igralištu Croatije u Heddernheimu, prva momčad Croatije Frankfurt igra protiv Kalbach ll u 15:30 sati dok u 13,30 druga momčad Croatije igra protiv FC Korea.