Liverpool nadomak Lige prvaka, Kramarić tragičar Hoffenheima

Liverpool je golovima Arnolda i Milnera slavio kod Hoffenheima u playoffu Lige prvaka. Europski debi Nijemaca po lošem će pamtiti naš Andrej Kramarić koji je fulao penal kod 0-0 u 12. minuti

Utakmicu su obilježile golčine Liverpoolovog debitanta, osamnaestogodišnjeg desnog beka Trenta Alexandera-Arnolda u 35. minuti, odnosno lukav gol Jamesa Milnera u 72. Pogodak nade za domaće zabio je Mark Uth u 87.

U osmoj minuti poslije ubačaja Hoffenheima sa strane iz prekida, Lovren je pri jednom uklizavanju nespretno reagirao pa ga je lopta pogodila u padu u ruku. Domaći su tražili penal, a sudac ne bi pogriješio da je svirao penal.

Međutim, u 12. je Hoffenheim dobio šansu za vodstvo. Tragičar je ispao naš Andrej Kramarić. Očajno je izveo penal, pucao po sredini mlako i Mignolet je to lako obranio. Penal je skrivio Dejan Lovren nad Sergeom Gnabryjem.

Tri minute poslije, zlatna šansa Salaha! Izmakao je pažnji obrane, izašao sam na Baumanna, ali Egipćanin je poznat po lošoj završnici i ovo je poslao pored gola.

I zatim u 35. utihnula je Rhein-Neckar Arena. S 27 metara potegnuo je Trent Alexander-Arnold iz slobodnjaka. Njemu je 18 godina i večeras je debitirao u Europi te zabio golčinu iz slobodnjaka!

Osam minuta poslije, Gnabry je izašao sam na Mignoleta, bila je to baš mat situacija za izjednačenje, ali belgijski golman spašava Liverpool. Iz odbijanca je tukao Wagner, tik uz stativu.
U nastavak utakmice bolje kreću gosti. Mogao je Firmino zapapriti svom bivšem klubu. Još jedna stopostotna šansa gostiju, Baumann je to skinuo.

Potom se igra smirila da bi u 70. Mohamed Salah ponovno imao stopostotnu šansu. Koliko je brz, toliko i ne zna zabiti zicer. Sad je fulao drugi nakon što je sam izašao na Baumanna, ali nije znao to zabiti. Hoffenheima nigdje nije bilo u drugom poluvremenu!

Gol kakve takve nade za Kramu i društvu stigao je u 87. minuti. Mark Uth koji je ušao s klupe zabio je gol nade za domaće. Lijepo je iskoristio grešku Liverpoolove obrane koja je sklona kiksu i dekoncentraciji te zakucao to za 1-2.

U 91. minuti zaprijetio je Hübner poslije prekida, moglo je biti i 2-2, ali domaći večeras baš nisu imali sreće oko realizacije šansi.