Listopad je bio loš mjesec za Posavinu Frankfurt: Novi tijesan poraz, ovaj put od Concordie

Concordia Eschersheim – FC Posavina Ffm 2:1 (1:1)

Mjesec listopad nije bio dobar za Posavinu. Od mogućih 12 bodova, Posavina je u 4 utakmice uzela samo jedan bod, ito onaj na gostovanju kod SG Westend. Utjeha ne može biti niti to što su svi ti porazi bili tijesni i golovi su padali zu dosta nesreće koja je pratila ovaj mjesec hrvatsku momčad iz Frankfurta.

Slično se ponovilo i u nedjelju na gostovanju kod Concordije. Na početku je Posavina lijepo krenula u utakmicu. A onda se u 18. minuti dogodio kratki spoj u obrani Posavine i sudac svira jedanaesterac za domaćine.  Siguran udarac i to je 1:0 za Concordiju. Posavina je nastavila s dobrom igrom u napadu. Nakon jednog lijepog ubacaja te Piljićeva prebacivanja lopte glavom na drugu stativu Patrik Udovičić u 37. minuti zabija za 1:1.

U nastavku gotovo ista slika s početka utakmice. Posavina igra dobro, no domaćini odigravaju brzu akciju u kojoj vratar hravtske momčadi ruši igrača Concordije u šesnaestercu i sudac opet svira najstrožu kaznu. I opet napadač Concordije precizno cilja i pogađa za vodstvo od 2:1.

Nakon toga pogotka, posjed lopte je bio na strani Posavine. Ali do izjednačenja se nije došlo. Unatoč borbenosti i dobroj igri izostala je realizacija. A bez nje će biti teško ostati u ovako zahtijevnoj Kreisoberligi Frankfurta.

U sljedeće dvije utakmice, Posavina mora doći do bodova kako bi barem skora Posavska večer (11. studenog) prošla u dobrom raspoloženju.

Sastav Posavine Frankfurt: Dario Iljazović – Marin Bago (C), Ante Peko, Sasa Čančarević, Danijel Koturić – Mato Dukić, (od 80. Mario Pejić), Dragan Budimir, Anto Pejić, Stjepan Piljić – Patrik Udovičić (od  73. Franjo Oršolić), Mario Krajina, (od 88. Fazli Besim). Pričuvni vratar Danijel Pavić

Druga momčad Posavine u prošlom tjednu bila uspješna i pobijedila u obdje odigrane utakmice. Najprije su u utorak u gostima pobijedili Nieder – Erlenbach II sa 4:2 a u nedjelju Concordiju Eschersheim II s 2:1. Dvostruki strijelac u nedjeljnoj pobjedi Posavine II bio je Ilija Pavić.

Svoje iduće utakmice obje momčadi Posavine igraje sutra, u utorak,  31.listopada, u 13:00 i 15:00 sati na domaćem terenu u Riederwaldu. Drugoj momčadi u goste stiže SC Riedberg a prvoj dolazi jaka momčad Kalbach II.