Arena u Münchenu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

LIGA PRVAKA:”Hat-trick” Lewandowskog za uvjerljivu 7:1 pobjedu Bayerna nad Salzburgom

Nogometaši Bayerna pobijedili su austrijski RB Salzburg sa 7-1 (4-0) u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka i tako su se na uvjerljiv način plasirali među osam najboljih momčadi u elitnom europskom klupskom natjecanju.

Bavarci su za samo 23 minute uspjeli doći do tri pogotka prednosti, a sva tri postigao je ponajbolji svjetski napadač Robert Lewandowski. U 12. i 21. minuti Lewandowski je realizirao kaznene udarce koje je sam izborio, a onda je u 23. minuti poentirao i iz igre nakon što je blokirao ispucavanje gostujućeg vratara Koehna. Na 4-0 povisio je Serge Gnabry u 31. minuti. Thomas Mueller je pogodio za 5-0 u 54. minuti, a utješni pogodak za goste postigao je 18-godišnji Danac Maurits Kjaergaard u 70. minuti.

U 84. minuti Mueller je svojim drugim pogotkom povećao prednost Bayerna na 6-1, a konačnih 7-1 postavio je dvostruki asistent Leroy Sane u 86. minuti, na dodavanje petom Roberta Lewandowskog

Lewandowski je već u 2. minuti pokazao koliko je gladan pogotka, ali je njegov precizan udarac uspio obraniti Koehn. U istoj minuti na suprotnoj strani su do pogotka mogli doći i Austrijanci. Capaldo se našao u izglednoj situaciji u kaznenom prostoru, ali mu je Kingsley Coman došao iza leđa i uspio blokirati udarac.

U 11. minuti Woeber je prvi put pokosio Lewandowskog u kaznenom prostoru, nakon što je Poljak sjajno prihvatio loptu, zagradio se i došao ispred svog čuvara koji ga je srušio. Za suca Turpina nije bilo dileme. Lewandowski je sam preuzeo odgovornost, poslao vratara u jednu, a loptu u drugu stranu.

Deset minuta poslije ponovno je Woeber srušio poljskog napadača, ali se Turpin nije odmah oglasio i pokazao na bijelu točku. Tek provjerom VAR-a ustanovljeno je da se prekršaj dogodio u kaznenom prostoru. Lewandowski je napravio isto što i kod prvog kaznenog udarca i pogodio isto mjesto za 2-0.

Samo dvije minute poslije obrana Salzburga popustila je pod pritiskom Bayernovih igrača. Na kraju je vratar Koehn dobio loptu i pri pokušaju ispucavanja pogodio Lewandowskog od kojeg se lopta odbila i u luku prešla preko austrijskog vratara, pogodila vratnicu. Poljak je bio najbliži i natkoljenicom gurnuo loptu u mrežu za ‘hat-trick’, svoj peti u utakmicama Lige prvaka. Samo su Messi i Cristiano Ronaldo ispred njega na toj listi sa osam ‘hat-trickova’. Ujedno, Poljak je sa 12 pogodaka postao najbolji strijelac ovosezonskog izdanja Lige prvaka.

U 31. minuti Bayern je došao i do četvrtog pogotka. Coman je izbacio Gnabryja na desnoj strani, a ovaj pogodio suprotan kut.

Bavarci su i u nastavku održali lekciju neiskusnoj momčadi austrijskog prvaka. Thomas Mueller se u 54. minuti prvi put upisao u strijelce uz asistenciju Leroya Sanea.

Bljesak gostujuće momčadi dogodio se u 70. minuti. Kontru je povukao Amerikanac Brendan Aaronson i pravovremeno gurnuo loptu ulijevo prema 18-godišnjen Dancu Mauritsu Kjaergaardu koji je bez razmišljanja potegnuo u gornji desni kut pokraj nemoćnog Neuera.

U 84. minuti Mueller je svojim drugim pogotkom povećao prednost Bayerna na 6-1, a ponovno je u ulozi asistenta bio Sane. Dvije minute poslije sjajnu akciju za konačnih 7-1 odigrala je Nagelsmannova momčad. S ruba kaznenog prostora Lewandowski je petom gurnuo loptu za Sanea koji je bio u naletu i lakoćom pogodio bliži kut.

Pregled rezultata osmine finala Lige prvaka:

UEFA Liga prvaka - osmina finala
UZVRATNI SUSRETI
8. ožujka:
Bayern Muenchen - RB Salzburg 7-1 (Lewandowski 12-11m, 21-11m, 23, Gnabry 31, Mueller 54, 84, Sane 86 / Kjaergaard 70)
- ukupan rezultat: 7-2 za Bayern Muenchen
Liverpool - Inter 0-1 (L. Martinez 62)
- ukupan rezultat: 2-1 za Liverpool