Luka Modrić i Ivan Perišić/Foto:Hina

Liga prvaka: Sjajan gol Modrića u pobjedi Reala u Bruggesu, dobra igra Perišića u slavlju Bayerna nad Tottenhamom

Nogometaši Atletico Madrida zadnji su sudionici osmine finala Lige prvaka nakon što su u 6. kolu skupine D na svom stadionu pobijedili moskovsku Lokomotivu s 2-0, dok je Luka Modrić bio strijelac u pobjedi Reala u Bruggesu.

Španjolci su već u 2. minuti promašili kazneni udarac, no u 17. minuti iz novog penala Joao Felix je doveo Atletico u vodstvo. U 54. minuti Felipe podiže prednost na 2-0 i momčad Diega Simeonea već je mogla slaviti ulazak među 16 najboljih klubova Europe. Vedran Ćorluka je igrao za Ruse do 69. minute.

U drugoj utakmici ove skupine Juventus je slavio u Leverkusenu s 2-0 golovima Ronalda i Higuaina.

U skupini A PSG je na Parku prinčeva slavio protiv Galatasaraya s 5-0, dok je Real ubilježio pobjedu kod Club Bruggesa s 3-1. Luka Modrić je postigao treći gol za Real u sudačkoj nadoknadi, a Belgijanci su, unatoč porazu, ostali na trećem mjestu i otišli u Europsku ligu.

U skupini B Bayern je u Münchenu pobijedio Tottenham s 3-1, dok je u Pireju Olympiacos golom Arabija iz penala u 88. minuti slavio protiv Zvezde s 1-0 i osigurao treće mjesto i Europsku ligu. U Münchenu je Ivan Perišić igrao do 88. minute za Bayern, koji je grupnu fazu završio sa svih šest pobjeda.

SKUPINA A
PSG - Galatasaray  5-0 (Icardi 32, Sarabia 35, Neymar 47, Mbappe 63, Cavani 83pen)
Club Brugges - Real Madrid 1-3 (Vanaken 55//Rodrygo 53, Vinicius 64, MODRIĆ 90+1)