Liga prvaka (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

LIGA PRVAKA – REZULTATI: Pobjeda Reala, poraz Borussije Dortmund, remi Chelsea i Salzburga,

Nakon poraza u Zagrebu, nogometaši Chelsea su u susretu 2. kola E skupine na Stamford Bridgeu odigrali 1-1 protiv RB Salzburga. Aktualni europski prvak Real Madrid je sa 2-0 porazio RB Leipzig, dok je Manchester City preokretom stigao do slavlja protiv Borussie Dortmund.

Nakon neočekivanog poraza na stadionu Maksimir, londonski “Bluesi” su kiksali i na svom travnjaku odigravši 1-1 protiv RB Salzburga.

Domaćin je dominirao veći dio utakmice, imao je vodstvo i daleko više prilika, no austrijski prvak je izvukao bod.

Chelsea je poveo u u 48. minuti golom Raheema Sterlinga na asistenciju Masona Mounta, no austrijski prvak je uspio izjednačiti u 75. minuti golom Noaha Okafora koji je zabio i Milanu u prvom kolu. Pogodak Salzburga ide na dušu Thiaga Silve koji je loše reagirao dozvolivši Junioru Adamu da mu odnese loptu, a potom asistira za pogodak.

Za Chelsea je Mateo Kovačić igrao do 81. minute, Luka Sučić je za goste igrao do 70. minute, dok Roko Šimić nije ulazio u igru.

Poraz Dinama

U prvom susretu iz ove skupine Milan je na San Siru pobijedio Dinamo sa 3-1. Strijelci za Milan bili su Olivier Giroud (45-11m), Alexis Saelemaekers (47) i Tommaso Pobega (77), dok je pogodak za “Modre” postigao Mislav Oršić (56).

Na ljestvici vodi Milan sa četiri boda, Dinamo ima tri, Salzburg dva, a Chelsea jedan bod.

Aktualni europski prvak Real Madrid pobijedio je u susretu F skupine RB Leipzig sa 2-0.

Gosti su se dobro držali 80 minuta, no potom su primili dva gola. Za 1-0 je postigao Federico Valverde u 80. minuti na asistenciju Vinisiusa Juniora, a pobjedu “Kraljevskog kluba” je potvrdio Marco Asensio u sudačkoj nadoknadi.

Luka Modrić je igrao do 81. minute za Real, dok Joško Gvardiol nije nastupio u njemačkim redovima.

U drugom dvoboju iz ove skupine ukrajinski Šahtar i škotski Celtic su remizirali u Varšavi odigravši 1-1.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za Celtic, a počeo je i akciju za prvi pogodak na susretu. Dalekometno je ispucao loptu na domaću polovicu te je u akciji koja je slijedila Celtic poveo. Autogol je tada, u 10. minuti, dao Bondarenko. Šahtar je do boda došao golom Mudrika u 29. minuti.

Za Šahtar, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Jovićević, od 74. minute je zaigrao Neven Đurasek.

Na ljestvici vodi Real sa šest bodova, Šahtar ima četiri, Celtic bod, a Leipzig je upisao i drugi poraz.

Preokret Citya

U skupini G Manchester City je preokretom stigao do pobjede protiv Borussije Dortmund sa 2-1.

Gosti su poveli u 56. minuti golom Judea Bellinghama, no “Građani” su u završnici susreta okrenuli rezultat. Izjednačio je John Stones u 80. minuti, a pobjedu Cityju donio je Erling Haaland u 84. minuti pogodivši u mrežu svog bivšeg kluba. Bio je to negov treći gol u prva dva kola, te već 13. ove sezone nakon što je 10 zabio u prvenstvu

FC Kopenhagen i Sevilla su odigrali bez golova, a Ivan Rakitić je za goste igrao do 67. minute.

Na ljestvici vodi City sa šest bodova, Borussija ima tri, a Kopenhagen i Sevilla po bod.

U skupini H PSG je na gostovanju pobijedio Maccabi Haifu sa 3-1, dok je Benfica u Torinu porazila Juventus sa 2-1.

Izraelski prvak je poveo u 24. minuti golom Tjaronna Cheryja, a izjednačio je Lionel Messi u 37. minuti. Domaćin se držao od 69. minute kada je Messi asistirao Kylianu Mbappeu za 2-1, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika PSG je razriješio u 88. minuti golom Neymara.

Poraz Juventusa u Torinu

Gostujuću pobjedu ostvarila je i Benfica koja je u Torinu slavila sa 2-1.

Sjajno je počelo za Juve, Arkadiusz Milik je u četvrtoj minuti doveo u vodstvo torinsku “Staru damu”, no u samoj završnici poluvremena izjednačio je Joao Mario iz kaznenog udarca. Gosti su okrenuli rezultat u 55. minuti preko Davida Neresa. Petar Musa je za Benficu igrao od 82. minute.

PSG i Benfica imaju po šest bodova, a Juve i Maccabi su bez bodova.

U susretu iz A skupine Napoli je u Glasgovu pobijedio Rangers sa 3-0. Strijelci za talijanski sastav bili su Matteo Politano u 68. minuti iz jedanaesterca, Giacomo Raspadori u 85. i Tanguy Ndombele u sudačkoj nadoknadi.

Borna Barišić je igrao cijeli susret za Rangers, dok je Antonio Čolak ušao u igru u 72. minuti. Dodajmo kako je domaćin od 55. igrao bez isključenog Jamesa Sandsa.

U jučrašnjem dvoboju Liverpool je pobijedio Ajax sa 2-1, a pobjednički poogdak zabio je Joel Matip glavom u 89. minuti.

Mohamed Salah je doveo domaće u vodstvo u 17. minuti, ali je vodstvo trajalo samo 10 minuta prije nego što je Ajax izjednačio fantastičnim udarcem Mohammeda Kudusa.

Napoli vodi sa šest bodova, Liverpool i Ajax imaju po tri, a Rangers je bez bodova.

Pregled rezultata utakmica 2. kola skupina A, E, F, G i H nogometne Lige prvaka odigranih tijekom srijede.

Skupina A:

Rangers – Napoli 0-3 (Politano 68-11m, Raspadori 85, Ndombele 90+1)

Utorak: Liverpool – Ajax 2-1 (Salah 17, Matip 89 / Kudus 27)

1.Napoli         2 2 0 0 7-1  6
2.Liverpool      2 1 0 1 3-5  3
3.Ajax           2 1 0 1 5-2  3
4.Rangers        2 0 0 2 0-7  0

Skupina E:

Milan – Dinamo 3-1 (Giroud 45-11m, Saelemaekers 47, Pobega 77 / Oršić 56)

Chelsea – RB Salzburg 1-1 (Sterling 48 / Okafor 75)

1.Milan          2 1 1 0 4-2  4
2.Dinamo         2 1 0 1 2-3  3
3.RB Salzburg    2 0 2 0 2-2  2
4.Chelsea        2 0 1 1 1-2  1

Skupina F:

Šahtar – Celtic 1-1 (Mudrik 29 / Bondarenko 10-ag)

Real Madrid – Leipzig 2-0 (Valverde 80, Asensio 90+1)

1.Real Madrid     2 2 0 0 5-0  6
2.Šahtar          2 1 1 0 5-2  4
3.Celtic          2 0 1 1 1-4  1
4.Leipzig         2 0 0 2 1-6  0

Skupina G:

Manchester City – Borussia (D) 2-1 (Stones 80, Haaland 84 / Bellingham 56)

FC Kopenhagen – Sevilla 0-0

1.Manchester City   2 2 0 0 6-1  6
2.Borussia (D)      2 1 0 1 4-2  3
3.FC Kopenhagen     2 0 1 1 0-3  1
4.Sevilla           2 0 1 1 0-4  1

Skupina H:

Juventus – Benfica 1-2 (Milik 4 / Joao Mario 43-11m, Neres 55)

Maccabi Haifa – PSG 1-3 (Chery 24 / Messi 37, Mbappe 69, Nemyar 88)

1.PSG             2 2 0 0 5-2  6
2.Benfica         2 2 0 0 4-1  6
3.Juventus        2 0 0 2 2-4  0
4.Maccabi Haifa   2 0 0 2 1-5  0

LJESTVICA STRIJELACA LP-a

Nakon prva dva kola Lige prvaka na ljestvici strijelaca vode Robert Lewandowski, Erling Haaland i Kylian Mbappe sa po tri postignuta gola, a visoko se nalazi i Mislav Oršić s dva gola.

Lewandowski je sva tri gola zabio u prvom kolu u Barceloninoj pobjedi protiv Viktorije Plzen sa 5-1.

Haaland je u prvom kolu zabio dva gola u 4-0 gostujućoj pobjedi Manchester Cityja protiv Seville, a potom i pobjednički u 2-1 slavlju protiv bivšpeg kluba Borussije Dortmund.

Mbappe je zabio oba gola za PSG u pobjedi protiv Juventusa u prvom kolu, a večeras je bio strijelac i u 3-1 gostujućem slavlju protiv Maccabi Haife.

Još deset igrača je u prva dva kola zabilo po dva gola, a među njima je i Mislav Oršić.

Krilni igrač Dinama je zabio protiv Chelsea u pobjedi 1-0, te na San Siru u porazu 1-3 od Milana.