Borna Ćorić (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

DAVIS CUP: Porazom Borne Ćorića od Berrettinija Hrvatska izgubila od Italije, ostaju još mečevi protiv Švedske i Argentine

Talijanski tenisač Matteo Berrettini bio je bolji od Borne Ćorića 6-7(4), 6-2, 6-1 čime je Italija osigurala pobjedu protiv Hrvatske u 1. kolu skupine A Davis Cupa, kojem je domaćin Bologna.

Svi su važni poeni u ovom meču otišli na stranu Berrettinija, rekao je hrvatski tenisač Borna Ćorić nakon poraza. Hrvatskoj još ostaju mečevi protiv Švedske i Argentine i šansa da se plasira na jednu od prve dvije pozicije koje vode prema završnom turniru u Malagi.

„Odlični sam počeo meč. Osjećao sam se jako dobro i šteta zbog tog početka drugog seta kada se on uspio izvući iz rupe u kojoj je bio. Šteta, jer da sam samo izdržao tih nekoliko uvodnih gemova u drugom setu vjerojatno bi sve na kraju bilo drugačije. No, on je Top 10 tenisač i znao sam da sebi ne smijem dozvoliti takve male propuste kroz meč“, rekao je Ćorić nakon poraza.

No, hrvatski tenisač i dalje vjeruje u sebe, ali i u cijelu reprezentaciju kojoj slijede nova dva meča.

„Sjajan je osjećaj opet biti u reprezentaciji. Veliki je gušt biti tu uz dečke, igrati za momčad. Fizički je ovaj meč protiv Berrettinija bio težak, ali normalno da ću biti spreman za dalje. Još jednom kažem, šteta zbog ovog meča, nekako imam dojam da su baš svi važni poeni u drugom i trećem setu otišli na stranu Berrettnija“, završio je Ćorić.

Ranije smo izvijestili

U prvom susretu dana Lorenzo Musetti je svladao Bornu Goju 6-4, 6-2. U nastavku dana još će se odigrati dvoboj parova, ali susret Nikole Mektića i Mate Pavića protiv Fabija Fognijija i Simonea Bolellija neće imati utjecaja na konačan rezultat s obzirom na nedostižnih 2-0 Talijana.

Ćorić je odlično otvorio meč te je poveo 3-0, ali prednost breaka nije zadržao do kraja seta. Kod 4-2 za Ćorića najbolji talijanski tenisač briše minus, oduzima početni udarac hrvatskom tenisaču i vraća neizvjesnost u prvoj dionici koja se na kraju odlučivala u tie-breaku. U završnici seta Ćorić je ipak bio bolji, poveo je 5-1 i 6-2 te dočekao pogrešku Talijana na forhendu za 1-0 u setovima.

No, Berrettinija takav kraj prvog seta nije uzdrmao. Odmah je napravio break, poveo je 3-0 te tada propustio čak četiri break prilike za 4-0. Kod 4-2 je Ćorić propustio jednu break šansu za povratak i potom posustao pred novim naletima domaćeg igrača.

U prvom gemu trećeg seta Ćorić je odmah imao jednu šansu za break i rano vodstvo, no Berrettini je isplivao i iz tih problema te nakon 1-1 vezao pet gemova u nizu za talijansko slavlje.

Ispred Hrvatske su još mečevi protiv Švedske u četvrtak te u subotu protiv Argentine, a na završni turnir u Malagu plasirat će se dvije najbolje reprezentacije.