nogomet
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

LIGA PRVAKA (REZULTATI): Mario Pašalić strijelac za Atalantu u porazu kod Manchester Uniteda, pobjeda RB Salzburga, prvi bodovi Barcelone

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zabio je pogodak, ali je njegova Atalanta poražena kod Manchester Uniteda u dvoboju 3. kola skupine F Lige prvaka s 2-3.

Takav kraj se i nije mogao naslutiti nakon prvog poluvremena jer su Talijani vodili 2-0. U 15. minuti Pašalić se našao na pravom mjestu te je iz blizine svladao domaćeg vratara De Geu za 1-0. Atalanta je cijelo prvo poluvrijeme odigrala odlično, bila je kontinuirano opasna, a u 29. minuti je povećala na 2-0 golom Demirala.

No, baš sve na travnjaku se promijenilo u drugom poluvremenu, točnije od 53. minute kada je Rashford smanjio na 1-2. U valovima je Manchester United napadao. Atalantu su spašavali okvir vrata i vratar Musso, no do kraja nije izdržala. Prvo je Maguire izjednačio u 75. minuti, a u 81. se ukazao Cristiano Ronaldo i zabio za potpuni preokret.

Pašalić je igrao do 68. minute kada je zamijenjen.

Manchester United (šest bodova) je preskočio Atalantu (četiri boda) na ljestvici, a s Talijanima se izjednačio Villarreal koji je u Švicarskoj pobijedio Young Boys s 4-1. Gosti su u prvih petnaest minuta zabili dva gola (Pino i Gerard Moreno), a jednako ubojiti su bili i u samom finišu ogleda (Alberto Moreno i Chukwueze).

U skupini H aktualni pobjednik Lige prvaka Chelsea vrlo lako je kao domaćin slomio švedski Malmö te je pobijedio 4-0. Po dva pogotka Chelsea je postigao u oba poluvremena. Dva puta je s bijele točke bio miran Jorginho, a još su po pogodak dodali Christensen i Havertz.

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak odigrao je cijelu utakmicu za Malmö, dok je na drugoj strani Mateo Kovačić kompletni dvoboj odgledao s klupe.

Chelsea je došao do druge pobjede (šest bodova), a na vrhu se sa svih devet bodova nalazi Juventus koji je u ovom kolu slavio u Sankt Peterburgu protiv Zenita s 1-0. Domaća obrana na čelu s hrvatskim reprezentativcem Dejanom Lovrenom je odolijevala Juventusu sve do 86. minute, ali je tada pogodak vrijedan tri boda zabio Šveđanin Kuleševski.

U skupini G je ranije Red Bull Salzburg svladao Wolfsburg 3-1, dok su Lille i Sevilla odigrali bez pobjednika, ali i bez golova. Za Sevillu je to bio treći remi u skupini, a Ivan Rakitić je igrao od 74. minute. Hrvatski vratar Ivo Grbić je, pak, uspješno čuvao domaću mrežu tijekom svih 90 minuta.

U skupini E Bayern je zadržao stopostotni učinak. Nakon Barcelone i kijevskog Dinama Bavarci su ovaj put slavili na Luzu u Lisabonu gdje su pobijedili Benficu 4-0. Sve do 70. minute mreže s mirovale, a tada je domaću zatresao Sane. Tada je počelo puštati sa svih strana u domaćoj obrani pa su još zabili Everton (autogol), Lewandowski i ponovno Sane. Kod posljednjeg pogotka asistirao je hrvatski reprezentativac Josip Stanišić koji je u 77. minuti dvoboja ušao s klupe. Osim što ima svih devet bodova Bayern još nije primio pogodak (razlika pogodaka 12-0).

Iza Bayerna se na ljestvici nalaze Benfica s četiri i Barcelona s tri boda koja je u ovom kolu osvojila premijerne bodove (1-0 protiv Kijevljana).

Rezultati susreta 3. kola Lige prvaka:

Skupina E:
Barcelona - Dinamo Kijev              1-0 (Pique 36)
Benfica - Bayern München 0-4 (Sane 70, 85, Everton 80ag, Lewandowski 82)

1. Bayern München       3   3  0  0   12:0   9
2. Benfica              3   1  1  1   3:4   4
3. Barcelona            3   1  0  2   1:6   3
4. Dinamo Kijev         3   0  1  2   0:6   1

- skupina F:
Manchester United - Atalanta Bergamo 3-2 (Rashford 53, Maguire 75, Ronaldo 81//PAŠALIĆ 15, Demiral 29)
Young Boys Bern - Villarreal 1-4 (Elia 78//Pino 6, G. Moreno 16, A. Moreno 88, Chukwueze 90+2)

1. Manchester United    3   2  0  1   6:5   6
2. Villarreal           3   1  1  1   7:5   4
3. Atalanta             3   1  1  1   5:5   4
4. Young Boys           3   1  0  2   3:6   3