Real je slavio u Bergamu nad Atalantom / Foto: Preslik HRT

LIGA PRVAKA: Real u Bergamu savladao Atalantu, City slavio u Budimpešti

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Borussiju Mönchengladbach s 2-0 u Budimpešti, a Real Madrid je s 1-0 svladao Atalantu u Bergamu, u posljednje dvije utakmice prvog kruga osmine finala Lige prvaka, koje su odigrane u srijedu.

U vrlo nadmoćnoj predstavi Manchester City su do pobjede na Puskas Areni, gdje ih je Borussia ugostila zbog epidemioloških mjera koje su na snazi u Njemačkoj, doveli Portugalac Bernardo Silva, strijelac vodećeg pogotka u 29. minuti, i Brazilac Gabriel Jesus koji je na asistenciju Silve pogodio mrežu u 65. minuti.

Uzvrat na Etihadu je na rasporedu 16. ožujka.

U Bergamu je Atalanta ugostila Real Madrid i od 17. minute igrala s igračem manje zbog isključenja Freulera. No, gosti su brojačnu prednost uspjeli iskoristiti tek u 86. minuti kad je Francuz Ferland Mendy preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio lijevi donji kut domaćeg gola.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i bio jedan od istaknutijih pojedinaca u pobjedničkoj momčadi, a Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 30. minute kad je zamijenio ozlijeđenog Zapatu.

Uzvrat u Madridu na stadionu Alfredo di Stefano bit će odigran 16. ožujka.

Liga prvaka, osmina finala - prve utakmice
16. veljače
Barcelona - PSG          1-4 (Messi 27-11m / Mbappe 32, 65, 85, Kean 70)
RB Leipzig - Liverpool   0-2 (Salah 53, Mane 58)

17. veljače
Porto - Juventus         2-1 (Taremi 2, Marega 46 / Chiesa 82)
Sevilla - Borussia D.    2-3 (Suso 7, L. de Jong 84 / Dahoud 19, Haaland 27, 43)

23. veljače
Atletico M. - Chelsea    0-1 (Giroud 71)
Lazio - Bayern           1-4 (Correa 49 / Lewandowski 9, Musiala 24, Sane 42, Acerbi 47-ag)