Nogometna lopta (ILUSTRACIJA)) / Foto: Anadolu

LIGA PRVAKA: Real Madrid s 1:0 savladao Union Berlin pogotkom u sudačkoj nadoknadi vremena, Modrić igrao do 80 minute za Real a Juranović odigrao cijelu utakmicu za Union

Madridski Real uspio je ostvariti startnu pobjedu u novoj sezoni Lige prvaka, u ogledu prvog kola skupine C Real je na Santiago Bernabeu pobijedio Union Berlin 1-0 golom u 94. minuti.

Junak Realove pobjede bio je engleski reprezentativac Jude Bellingham koji je u 94. minuti postigao jedini pogodak, a bio je to njegov već šesti gol ove sezone.

Cijelo prvo poluvrijeme igralo se na 40-ak metara od gostujućih vrata, no svi ti napadi Reala su bili spori i neopasni. Madridska kreacija je bila na minimumu pa se najčešće pokušavalo s ubacivanjima i potragom Joselua koji je dominirao u skoku.

No, zapravo je cijelo prvo poluvrijeme dominirala obrana Union Berlina, na čelu s legendarnim Talijanom Bonuccijem, koja je vrlo lako odbila svaki nalet Madriđana.

Osim ubacivanja pokušavao je Real i dalekometnim udarcima, ali i oni su bili posve neprecizni, pogotovo pokušaji Tchouamenija.

U nastavku se utakmica ipak otvorila. Union Berlin se barem djelomično otvorio, a napadi Reala napokon su postali konkretniji. U 51. minuti Rodrygo je odlično zahvatio loptu, ali i pogodio okvir vrata, dok su brzo nakon toga Berlinčanima prijetili Joselu i ponovno Rodrygo. Udarac je u 69. minuti isprobao i Luka Modrić, ali je i tom prilikom spreman bio gostujući vratar Ronnow.

Do kraja su trajali napadi Reala i na samom kraju, u 94. minuti, „berlinski zid“ je ipak pao. Pucao je Valverde, a na odbijenu loptu najbolje je reagirao Bellingham i pogodio za tri Realova boda.

Luka Modrić je drugi put ove sezone počeo za Real od prve minute te je zamijenjen u 80. minuti. Josip Juranović je odigrao cijelu susret za Union Berlin.

U skupini C od 21 sat još igraju Braga i talijanski prvak Napoli.

Remi u Istanbulu

U istanbulskom grotlu, ogledu skupine A, danski FC Kopenhagen je vodio 2-0 protiv Galatasarayja sve do 86. minute. No, iskoristio je domaći sastav igrača više te je u završnici dao dva pogotka za remi 2-2.

Žestoko je Galatasaray stisnuo dansku momčad od samog početka. Prvo je zaprijetio Mertens, a potom je sjajnu šansu propustio Mauro Icardi. Ispred sebe je imao jedino suparničkog vratara, ali je sjajno reagirao Poljak Grabara.

Nije se zaustavljao domaći sastav koji je najbliže pogotku bio u 24. minuti, ali je tada okvir vrata pogodio Akturkoglu. Nakon svih promašaja Galatasarayja uslijedila je kazna na drugoj strani, a domaćina je šokirao Mohamed Elyounoussi koji je u 35. minuti pogodio za 1-0 FC Kopenhagena.

Taj je pogodak prilično uzdrmao Galatasaray koji više nije imao tempo s početka utakmice, a novi je udarac domaćin dobio u 58. minuti kada je Diogo Goncalves pogodio za 2-0. Nada se Galatasarayju pojavila u 73. minuti kada su gosti ostali s igračem manje nakon drugog žutog kartona Jelerta.

I iskoristio je domaćin tu priliku. Prvo je Boey u 86. smanjio, dok je samo dvije minute kasnije Tete sjajno potegnuo iz poluvoleja s vrha šesnaesterca i pogodio za konačnih 2-2.

U ovoj skupini A, od 21 sat, igra se derbi večeri na Allianz Areni između Bayerna i Manchester Uniteda.

Rezultati utakmica prvog kola grupne faze nogometne Lige prvaka koje su odigrane tijekom srijede.

Skupina A

Galatasaray – FC Kopenhagen 2-2 (Boey 86, Tete 88 / Elyounoussi 35, Diogo Goncalves 58)