Ivan Rakitić bio je strijelac za Sevillu / Foto: Fenix (Preslik FCS)

LIGA PRVAKA: Rakitićeva Sevilla preokretom do pobjede, Borussia (D) uvjerljiva u Brüggeu, Leipzig pobijedio PSG

U susretima 3. kola dvoboja nogometne Lige prvaka u srijedu uvečer nije bilo većih iznenađenja. Na većini terene pao je veliki broj pogodaka tako da su gledatelji pred TV ekranima mogli uživati kada već nisu mogli uživo na stadionima gledati utakmice svojih klubova.

Nogometaši Seville pobijedili su Krasnodar sa 3-2 uz pogodak Ivana Rakitića, RB Leipzig je pobijedio PSG sa 2-1, a pobjede su upisali i Barcelona, Chelsea, Juventus, te Borussia Dortmund.

Krasnodar je na Sanchez Pizjuanu poveo sa 2-0, no Sevilla je uspjela okrenuti rezultat, pritom zabivši dva gola s igračem manje.

Magomed-Shapi Sulejmanov je doveo Ruse u vodstvo u 17. minuti, a samo četiri minute kasnije Marcus Berg je iz kaznenog udarca zabio za 2-0. Ivan Rakitić je u 42. minuti smanjio na 1-2 zabivši glavom na ubačaj Joana Jordana. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je ostao s igračem manje nakon što je ‘pocrvenio’ Jesus Navas zbog ružnog prekršaja.

Ipak, Andalužani su s igračem manje uspjeli izjednačiti u 69. minuti, a pogodak je zabio Youssef En Nesyri. Samo tri minuta kasnije marokanski napadač je doveo Sevillu u vodstvo koje je domaćin obrabio do kraja.

Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

U drugom susretu Chelsea nije imao problema protiv Rennesa pobijedivši sa 3-0. Timo Werner (10-11m, 41-11m) i Tammy Abraham (50) zabili su za “Bluese”, a gosti su od 41. minute igrali bez isključenog Henriquea Dalberta.

Mateo Kovačić je za Chelsea zaigrao od 63. minute, dok Karlo Žiger nije nastupio.

Na ljestvici vode Chelsea i Sevilla sa po sedam bodova, dok Krasnodar i Rennes imaju po bod.

U derbiju večeri RB Leipzig je sa 2-1 pobijedio PSG koji je nastupio bez čak sedam ozlijeđenih igrača među kojima nije bilo niti Kyliana Mbappea i Neymara.

Francuski prvak je imao vodstvo 1-0 i jedanaesterac kojeg nije realizirao Angel di Maria, a na koncu je upisao drugi poraz u skupini završivš susret s dva igrača manje.

Gosti su poveli u već u 6. minuti pogotkom Angela Di Marije. Argentinac je u 16. minuti mogao zabiti i za 2-0, no nije realizirao kazneni udarac. Njegov udarac odlično je obranio Peter Gulacsi. Do kraja poluvremena PSG je zabio još dva gola, no oba su poništena zbog zaleđa, Di Mariji u 37. minuti, te Moise Keanu u 39. minuti.

Njemački sastav je uspio izjednačiti u 42. minuti lijepim golom Christophera Nkunkua, a u 59. minuti preko Emila Forsberga iz jedanaesterca stigao i do prednosti.

U nove probleme gosti su došli u 69. minuti nakon što je Idrissa Gueye dobio crveni karton, a lošu očajnu večer Parižana zaključio je Presnel Kimpembe zaradivši isključenje u sudačkoj nadoknadi.

U drugom susretu skupine H Istanbul Basaksehir je priredio iznenađenje pobijedivši Manchester United sa 2-1.

Nakon što je Manchester United u prva dva kola porazio PSG (2-1) i RB Leipzig (5-0) očekivalo se kako će “Crveni vragovi” bez stresa odraditi gostiovanje u Turskoj protiv Istanbul Basaksehira koji je u prva dva kola upisao dva poraza bez postignutog gola.

Međutim, turski prvak je pružio odličnu predstavu pobijedivši engleskog velikana sa 2-1. Zanimljivo, bio je to treći uzastopni poraz Uniteda na gostovanjima u Turskoj nakon poraza od Galatasarayja (0-1) u studenog 2012. godine, te od Fenerbahčea (1-2) u studenom 2016.

Turski prvak je poveo u 13. minuti nakon brze kontre koju je realizirao Demba Ba. Edin Višća je poslao dugačku loptu do seneglskog napadača koji se sam sjurio s centra i zabio za 1-0. Bivši napadač Chelsea i Newcastle Uniteda postao je drugi najstariji afrički strijelac u povijesti Lige prvaka, a pogodak je zabio sa 35 godina i 163 dana. Stariji od njega bio je tek Didier Drogba koji je imao 36 godina i 259 dana kada je zabio svoj posljednji pogodak u “Champions League” u studenom 2014.

U 40. minuti Višća je nakon asistencije upisao i pogodak. Bila je to još jedna brza kontra turskog sastava. Deniz Turuc je povukao po lijevoj strani, gurnuvši loptu u sredinu, Ba je propustio loptu, a na nju je natrčao Višća sjajno pogodivši za 2-0. U posljednjim trenucima prvog dijela Anthony Martial je smanjio na 1-2 vrativši nadu gostima.

No, u drugom dijelu domaćin je znalački obranio prednost osvojivši prve bodove u elitnom natjecanju “Starog kontinenta”.

Na ljestvici vode Manchester United i RB Leipzig sa po šest bodova, dok Paris Saint-Germain i Istanbul Basaksehir imaju po tri boda.

U skupini G Barcelona i Juventus su ostvarili očekivane pobjede protiv kijevskog Dynama i Ferencvaroša.

Barcelona porazila Dynamo sa 2-1, no daleko teže nego što se očekivalo. Ukrajinci su doputovali na Camp Nou bez šest igrača i pet članova trenerskog stožera koji su bili pozitivni na koronavirus. Testiranje je pokazalo pozitivne rezultate kod Georgyja Tsitaišvilija, Denisa Garmaša, Mikkela Duelunda, Aleksandera Karavaeva, Tudora Belutsea i Mikole Šaparenka.

Nako što je Lionel Messi već u petoj minuti golom iz kaznenog udarca doveo Barcu u vodstvo očekivala se golijada. No Barca je zabila samo još jedan gol, u 65. minuti je Gerard Pique zabio za 2-0. Gosti su smanjili u 75. minuti preko Viktora Cigankova.

U drugom susretu Juventus je u Budimpešti pobijedio Ferencvaroš sa 4-1. Golove za torinsku “Staru damu” zabili su Alvaro Morata (7, 60), Paulo Dybala (72) i lasha Dvali (81-ag), dok je gol za mađarskog prvaka postigao Franck Boli u sudačkoj nadoknadi.

Barcelona ima devet, Juventus šest, a Dynamo i Ferencvaroš po jedan bod.

U skupini F Borussia Dortmund je rutinski odradila gostovanje u Belgiji pobijedivši Club Brugge sa 3-0.

Sve je bilo gotovo nakon pola sata igre, a strijelci su bili Thorgan Hazard (14), te Erling Haaland (18, 32). Mladi Norvežanin je tak ostigao do brojke od 14 golova u 11 nastupa u Ligi prvaka.

Matej Mitrović nije nastupio zbog ozljede za belgijski sastav.

U drugom susretu iz ove skupine Zenit i Lazio su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 32. minuti golom Aleksandra Erohina nakon sjajne akcije u kojoj su sudjelovali i Juri Žirkov, Daler Kuzjajev i Artem Dzjuba. Žirkov je s lijeve strane ubacio u kazneni prostor do Dzjube koji je prsima uposlio Kuzjajeva, a ovaj mu odmah vratio glavom, da bi Dzjuba glavom produžio do Erohina koji je iz voleja zabio za 1-0.

Gosti, koji su nastupili bez najboljeg strijelca Cire Immobilea, te najboljeg asistenca Luisa Alberta, a nije bilo niti Manuela Lazzarija, Lucasa Leive, Stefana Radua i Senada Lulića, uspjeli su izjednačiti u 82. minuti preko Felipea Caiceda koji je pogodio s ruba kaznenog prostora u donji desni kut ruskog gola.

Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za Zenit.

Na ljestvici vodi Borussija Dortmund sa šest bodova, Lazio ima pet, a Club Brugge četiri boda. Zenit je osvojio prvi bod.