Šime Vrsaljko u hrvatskom dresu / Foto: Hina

LIGA PRVAKA: Milan ispao, Liverpool i Atletico Madrid izborili osminu finala

Tijekom utorka najveća se borba za osminu finala Lige prvaka odvijala u skupini B gdje je na kraju uz Liverpool prolaz dalje osigurao madridski Atletico.

U posljednjem 6. kolu Milan je na svom San Siru dočekao Liverpool te je izgubio 1-2. Gostujući trener Klopp je uoči ove utakmice napravio velike promjene, pogotovo u obrambenom dijelu svog sastava, ali je Liverpool unatoč tome ostvario novu, šestu pobjedu u skupini, iako je već odavno osigurao prolaz i prvo mjesto.

Milan je poveo golom Tomorija u 29. minuti i s obzirom na tadašnjih 0-0 Porta i Atletica talijanska momčad je bila u osmini finala Lige prvaka. No, kratko je trajala ta domaća sreća jer je Salah izjednačio u 36. minuti. Liverpool je potpuno dominirao na San Siru, a bolja igra naplaćena je u 55. minuti kada je Origi zabio za konačnih 2-1.

Tako je međusobni ogled Porta i madridskog Atletica na Dragao stadionu odlučio o drugom putniku ove sezone za osminu finala. I bio je to Atletico koji je na samom startu ovog gostovanja bio osuđen igrati bez Luisa Suareza koji je izašao zbog ozljede. U prvih sat vremena igre dosta bolji je bio Porto, no u 56. minuti su poveli gosti kada je snalažljiv pred suparničkim vratima bio Griezmann.

Nakon tog pogotka potpuno se rasplamsala igra, a počeli su frcati i crveni karton te je Porto zaradio dva isključenja, a Madriđani jedno. Na kraju je Atletico zabio nova dva gola za potvrdu slavlja i prolaza (Correa i De Paul), dok je Porto na samom kraju tek smanjio na konačnih 1-3.

Vrsaljko odigrao cijelu utakmicu

Cijelu je utakmicu za goste odigrao hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko, a Portu ostaje mala utjeha u igranju Europske lige.

U skupini D tek su se u međusobnom dvoboju u Madridu Real i Inter borili za prvo mjesto na ljestvici. Talijanskom prvaku je trebala pobjeda za skok na tron, no već od 17. minute Inter je bio u minusu. Sjajno je, tada, s petnaestak metara suparničku mrežu naciljao Toni Kroos. Bio je to, ujedno, tisućiti pogodak Reala u povijesti Kupa prvaka / Lige prvaka.

Kao i u prvom međusobnom susretu na San Siru, Inter nije igrao loše i imao je brojne prilike, ali su sve ostale neiskorištene. Potom je u 64. minuti pocrvenio gostujući igrač Barrella, a konačnih 2-0 postavio je Marco Asensio u 79. minuti.

Inače, Real je u ovom ogledu kapetanski vodio hrvatski reprezentativac Luka Modrić koji je upisao veliki jubilej, stotu utakmicu u karijeri u Ligi prvaka. Time je postao prvi Hrvat u povijesti s takvim dosegom. Modrić je odigrao svih 90 minuta.

U redovima Intera cijelu je utakmicu odigrao Ivan Perišić, dok je nakon sat vremena igru napustio Marcelo Brozović.

Ajax tukao Sporting

U drugom susretu ove skupine Šahtar je bio sasvim blizu prve pobjede u sezoni, ali je primio gol od Nikolova u 93. minuti te je remizirao kao domaćin protiv Šerifa 1-1. Bez obzira na rezultat ove utakmice Šerif je bio siguran treći, a Šahtar posljednji.

U skupini C je također sve bilo jasno i prije zadnjeg kola. Ajax, kao prvi te Sporting, kao drugi, nastavljaju sezonu u Ligi prvaka, dok će dortmundska Borussia kao treća igrati Europsku ligu.

Ajax je u Amsterdamu pobijedio Sporting 4-2 i tako došao do savršenih šest pobjeda u skupini. Prvi pogodak na utakmici postigao je Sebastien Haller, napadač Ajaxa, čime je došao do brojke od deset golova ove sezone. Prvi je strijelac Lige prvaka (devet ih ima Lewandowski), a ujedno je Haller nogometaš koji je najbrže došao do brojke od 10 golova u ovom natjecanju (unutar jedne sezone) u povijesti. Također, ponovio je doseg Cristiana Ronalda iz sezone 2017./18. te je i on sam zabio barem gol u svakoj od šest utakmica grupne faze.

Borussia je svladala Bešiktaš u Dortmundu 5-0 uz po dva gola Reusa i Haalanda (te jedan Malena). Borussiji ostaje tek igranje u Europskoj ligi u nastavku sezone, a od 73. minute za Borussiju je igrao hrvatski nogometaš Marin Pongračić. Kod gostiju je na klupi kroz cijelu utakmicu ostao Domagoj Vida.

U ranijem terminu ovog utorka Leipzig je u skupini A osigurao treće mjesto nakon što je pobijedio Manchester City na domaćem terenu s 2-1. No, s obzirom na rezultat druge utakmice ove skupine (PSG – Club Brugge 4-1) njemački sastav bi ostao treći i da je izgubio.

Golove su za Leipzig postigli Szoboszlai i Andre Silva, dok je Mahrez bio jedini strijelac za nezainteresirani u ovom susretu Manchester City. Inače, u završnici utakmice crveni karton je za goste dobio Walker, a City je ostao prvi na ljestvici, što je osigurao i prije utakmica posljednjeg kola.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je odigrao cijelu utakmicu za Leipzig koji postaje potencijalni suparnik Dinama ukoliko hrvatski prvak osvoji drugo mjesto u svojoj skupini H Europske lige.

PSG je s 4-1 pobijedio Club Brugge uz po dva pogotka Mbappea i Messija. Treba istaknuti da je Mbappe ovom utakmicom došao do impozantne statistike u dosadašnjih 50 odigranih utakmica u Ligi prvaka tijekom karijere. Zabio je 31 pogodak te je 20 puta asistirao. Club Brugge je Ligu prvaka okončao s četiri poraza u nizu i razlikom pogodaka 3-18 u tih 360 minuta.

REZULTATI I LJESTVICA

Rezultati i ljestvice nakon odigranih utakmica posljednjeg 6. kola u skupina A, B, C i D nogometne Lige prvaka.

Skupina A
PSG - Club Brugge 4-1 (Mbappe 2, 7, Messi 38, 76-11m / Rits 68)
Leipzig - Manchester City 2-1 (Szoboszlai 24, Andre Silva 71 / Mahrez 76)

1.Manchester City     6 4 0 2  18-10 12
2.PSG                 6 3 2 1  13-8  11
3.Leipzig             6 2 1 3  15-14  7
4.Club Brugge         6 1 1 4  6-20   4

Skupina B
Milan - Liverpool 1-2 (Tomori 29 / Salah 36, Origi 55)
Porto - Atletico Madrid 1-3 (Sergio Oliveira 90+6-11m / Griezmann 56, Correa 90, De Paul 90+2)

1.Liverpool            6 6 0 0  17-6 18
2.Atletico (M)         6 2 1 3  7-8   7
3.Porto                6 1 2 3  4-11  5
4.Milan                6 1 1 4  6-9   4

Skupina C
Borussia (D) - Bešiktaš 5-0 (Malen 29, Reus 45+2-11m, 53, Haaland 68, 81)
Ajax - Sporting 4-2 (Haller 8-11m, Antony 42, Neres 58, Berghuis 62 / Nuno Santos 22, Tabata 78)

1.Ajax                6 6 0 0  20-5  18
2.Sporting            6 3 0 3  14-12  9
3.Borussia (D)        6 3 0 3  10-11  9
4.Bešiktaš            6 0 0 6  3-19   0