Detalj s utakmice u Lichu / Foto: Fenix (SIM)

LICH IPAK PREVELIK ZALOGAJ ZA KOMUŠINU: Izostala je konstantnost u igri Haiterbacha

Lich Basketball pobijedio je KK Komušina Haiterbach rezultatom 89:77.

Pred sjajnom atmosferom Komušina ipak nije uspjela iznenadit domaćina. Opet je nedostajalo nekoliko posto da se dobije ovakva utakmica, kao prošli put protiv Stuttgarta.

Komusina Lich 6
Igrači Komušinenakon utakmice u Lichu / Foto: Fenix (SIM)

Početak pred glasni 800 gledatelja bio je nervozan za obje momčadi. Mnogo šuteva su promašili cilj. Nakon startnih 7:7, domaćin je brzim napadima došao do vodstva 19:11 nakon prve četvrtine.

Haiterbach je potom preko Herdie Lawrence i Kenana Gračanina bolje ušao u utakmicu i smanjio na 24:23, ali je domaćin brzo odgovorio. Vrlo jaki Johannes Lischka također je imao podršku šutera s daljine, a Lich je jasno poveo na 47:35 do odmora. Haiterbach je nedavno blistao dobrom obranom, ali na ovoj utakmici momčad nije pokazala dobru obranu ili je često kasnila za korak.

Nakon velike stanke Lich je nastavio i povećao prednost na 57:37. Navijači iz Haiterbacha koji su brojno doputovali u Lich nastavili su glasno bodriti svoju momčad.

Komusina Lich 2
Navijači Komušine u Lichu / Foto: Fenix (SIM)

Uzvratio je Denni Čuković i smanjio zaostatak na 57:45, ali je Lich ponovno pogodio s distance i zadržao prednost. U posljednju četvrtinu ušlo se rezultatom 68:53. Haiterbach se i dalje borio protiv poraza.

Samba Thiam je imao jako dobru fazu u napadu i pet minuta prije kraja doveo KKK na 73:65, ali izostala je konstantnost u igri Haiterbacha. Komušina je još jednom pokazala slab prosjek slobodnih bacanja i nije uspjela još više smanjiti zaostatak i približiti se protivniku

“Ponovno smo imali slab šut, iako je napadačka igra bila znatno bolja od prošlih utakmica. Moramo nastaviti vrijedno trenirati i vjerovati u sebe”, rekao je trener Mario Marić.

KKK: Herdie Lawrence (20/2), Kenan Gračanin (20/2), Samba Thiam (14/1), Denni Ćuković (9/1), Sascha Kesselring (6), Ivo Marić (4), Kelvin Asomah (2) ), Alexander Feldberg (2), Jonathan Babitsch, Sulejman Gračanin

Lich Basketball – KK Komušina Haiterbach 89:77 (19:11; 47:35; 68:53)