Skladište (ILUSTRACIJA)/ Foto: Fenix (SC)

LEDO ZATVARA PROIZVODNJU U ČITLUKU 1. PROSINCA: Bez posla ostalo preko 50 radnika

Zatvara se proizvodnja u tvornici Ledo u Čitluku, potvrđeno je za Bljesak.info iz ove tvrtke.

 

”Nakon pažljivog razmatranja, donijeli smo odluku da zatvorimo proizvodni pogon u Čitluku u BIH, s 1.prosincem ove godine. Očekujemo da će ova odluka rezultirati gubitkom 52 radna mjesta koji se nalaze u Bosni i Hercegovini i naš je prioritet pružiti podršku kolegama na koje ova odluka direktno utječe”, rekli su za Bljesak.info.

Ova tvrtka, kako su naveli, ukupno zapošljava oko 3.500 kolega na tržištima Adriatic regije, uključujući i nekoliko stotina zaposlenika u području logistike, prodaje, marketinga i drugih funkcija koji će nastaviti raditi u Ledu u Bosni i Hercegovini. ”Proizvode za Bosnu i Hercegovinu nastaviti će proizvoditi naše druge proizvodne lokacije”, naveli su.

Podsjećamo, prije tri godine Ledo je prestao proizvoditi sladolede u Čitluku te je radila samo pakirnica voća i povrća te ribe.

Ledo Čitluk bio je u sastavu Agrokora Zagreb, potom dijelom Fortanove, a prije dvije godine prodan je kompaniji Nomad Foodsu, vodećem europskom proizvođaču smrznute hrane.

Fenix-magazin/SČ/Bljesak.info

Povezano

Bakir Izetbegović
IZETBEGOVIĆ UPOZORAVA: Zagovaranje Herceg-Bosne vodi u nove sukobe
USUSRET IZBORIMA U BiH: Lobiranje posredstvom udruge ili interesnih skupina?  
Oblak dima iznad Mostara / Foto: Fenix (SC)
ZRAK OPASAN ZA DISANJE: U Mostaru izbio veliki požar
Otvorenje izložbe / Foto: HDZ
LIVNO: Stvaralaštvo Gabrijela Jurkića dio je kulturnog i povijesnog identiteta Hrvata u BiH
SNAŽNA POTPORA HRVATIMA U BIH: Cvitanović (HDZ 1990.) pozdravio saborsku inicijativu
Andrej Plenković / Foto: Hina
PLENKOVIĆ: Traju konzultacije o konačnoj verziji rezolucije o položaju Hrvata u BiH