Kažu da nije loše imati dobru funkciju, pa ni u BiH. Jedino što je loše, četiri godine brzo prođu, a mandat i blagodeti se oslade.
Piše: Estera Horvat
Tako je to i sa našim dopredsjednikom RS Davorom Pranjićom koji sada pokušava na sve načine opstati još četiri godine. Jedino što je zaboravio je to da se i na terenu treba nešto uraditi, a ne samo šminkati. Sada se uzda u udruge i pojedince u RH da će mu iznijeti kandidaturu i izbore.
Koliko doznajemo, najbolji prijatelj mu je Ilija Guberac iz udruge „Cekin“, koja je za prošle izbore bila dio Platforme za BiH sa kojom je potpuno „propao“. Sada se okrenuo drugom projektu.
Po svemu sudeći, ponovo radi istu greška jer sve što radi, radi u Zagrebu, a na terenu u BiH ništa. Zajedno sa Pranjićem hoda i govori kako se bez njih ne može dobiti nikakva donacija iz RH.
Tim što su Pranjiću osigurali stanovanje u državnom stanu tik do Arene Zagreb misle da su sve riješili. Ako je to točno, postavlja se pitanje: po čemu bi Pranjić mogao koristiti državni stan u Zagrebu kao dužnosnik iz BiH?
Preko Udruge „Sveti Rok“, koju vodi Jako Kljajić, planira dobiti glasove Hrvata iz Kotor Varoši. Dotični nije nikada do sada uradio ništa od pomoći Hrvatima po pitanju izbora, a Pranjić ga je nagradio sa izdašnom donacijom iz Banja Luke koju, mnogi tvrde, još nije opravdao.
Tu je i Napredak iz Banja Luke koji vodi Ružica Ševarika, koju su, vidi čuda, ugurali u Savjet Vlade za Hrvate izvan RH. A njezin muž Čedo Ševarika je, kako pišu bh. mediji, dosad promijenio više dresova i političkih stranaka da bi se sada pridružio timu gradonačelnika Banje Luke Draška Stanivukovića.
Nakon svega, postavlja se pitanje: sprema li se još kakvih podvala za Izbore u BiH?
Fenix-magazin/SIM
