Ante Budimir u hrvatskom dresu u utakmici protiv Malte / Foto: Hina

Kvalifikacije za SP – Osmica Belgije, sedmica Nizozemske

Nogometna reprezentacija Belgije je u susretu E skupine kvalifikacija za SP 2022. godine deklasirala Bjelorusiju sa 8-0, dok je Nizozemska u susretu G skupine na gostovanju pobijedila Gibraltar sa 7-0.

Bronačani s posljednjeg World Cupa su već nakon prvog poluvremena vodili sa 4-0, a u nastavku su zabili još četiri gola.

Strijelci su bili Michy Batshuayi (14), Hanas Vanaken (17, 89), Leonardo Trossard (38, 76), Jeremy Doku (42), Dennis Praet (49) i Christian Benteke (70).

U drugom susretu iz ove skupine Wales je pobijedio Češku sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Daniel James u 82. minuti.

Oba sastava završila su utakmicu s igračem manje. Gosti su od 49. minute igrali bez isključenog Patrika Schicka, a kod Velšana “pocrvenio” je Connor Roberts u 77. minuti

Na ljestvici vodi Belgija sa sedam bodova ispred Češke koja ima četiri boda.

Portugal je u dvoboju A skupine na gostovanju pobijedio Luksemburg sa 3-1. Luksemburg je poveo u 30. minuti golom Gersona Rodriguesa, no u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Diogo Jota. U drugom dijelu za Portugal su zabili Cristiano Ronaldo (51) i Joao Palinha (80).

U drugom susretu iz ove skupine Srbija je uz dva gola Aleksandra Mitrovića u Bakuu pobijedila Azerbejdžan sa 2-1.

Gosti su poveli golom napadača Fulhama u 16. minuti, izjednačio je Emin Mahmudov u 59. iz jedanaesterca, a Mitrović je u 81. minutu postigao još jedan pogodak vrijedan pobjede i tri boda. Bio je to njegov već peti gol u prva tri nastupa u kvalifikacijama za SP.

Na ljestvici vode Portugal i Srbija sa po sedam bodova.

Turska je u susretu protiv Latvije vodila 2-0 i 3-1, ali je na koncu završilo 3-3. Turci su u prvom kolu skupine G porazili Nizozemsku sa 4-2, u drugom kolu Norvešku sa 3-0, a činilo se kako će do tri boda i protiv Latvije. No gosti se nisu predavali.

Kenan Karaman (2), Hakan Calhanoglu (33) i Burak Yilmaz (52) su zabili za turski sastav, a Roberts Savaļnieks (35), Roberts Uldriks (58) i Davis Ikaunieks (79) za goste.

Nizozemska je na gostovanju pobijedila Gibraltar sa 7-0 postigavši šest golova u drugom dijelu.

Strijelci su bili Steven Berghuis (42), Luuk de Jong (55), Memphis Depay (61, 88), Georginio Wijnaldum (62), Donyell Malen (64) i Donny van de Beek (85).

U trećem susretu iz ove skupine Norveška je na gostovanju pobijedila Crnu Goru sa 1-0, a gol odluke zabio je Alexander Sorloth (35).

Na ljestvici vodi Turska sa sedam bodova, dok Nizozemska, Norveška i Crna Gora imaju po šest bodova.

Rezultati susreta kvalifikacija za SP 2022. godine.

SKUPINA A:
Azerbajdžan - Srbija  1-2 (Mahmudov 59-11m / Mitrović 16, 81)
Luksemburg - Portugal 1-3 (Rodrigues 30 / Jota 45+2, Ronaldo 51, Palhinha 80)

SKUPINA E:
Belgija - Bjelorusija 8-0 (Batshuayi 14, Vanaken 17, 89, Trossard 38, 76, Doku 42, Praet 49, Benteke 70)

SKUPINA G:
Gibraltar - Nizozemska 0-7 (Berghuis 42, de Jong 55, Depay 61, 88, Wijnaldum 62, Malen 64, Van de Beek 85)
Crna Gora - Norveška   0-1 (Sorloth 35)
Turska - Latvija       3-3 (Karaman 2, Calhanoglu 33, Yilmaz 52-11m / Savaļnieks 35, Uldriks 58, Ikaunieks 79)