Detalj s utakmice Hrvatska - Malta / Foto: Hina

Hrvatska s 3:0 deklasirala Maltu zgoditcima Perišića, Modrića i Brekala

Hrvatski nogometaši pobijedili su na riječkoj Rujevici Maltu s 3-0 (0-0) u trećoj utakmici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022.

Strijelci su u pobjedi Vatrenih bili Ivan Perišić (62), Luka Modrić (76pen) i Josip Brekalo (90).

Luka Modric Malta
Kapetan Luka Modrić / Foto: Hina

Hrvatska se poprilično namučila s Maltom, a pobjeda je izborena tek sredinom drugog dijela kada su u igru ušli upravo strijelci Modrić, Perišić i Brekalo. Pričuvna postava Hrvatske jako se mučila s Maltežanima, koji su na Rujevicu došli osnaženi senzacionalnim bodom iz Slovačke, te je nakon pola sata situacija bila alarmantna.

Ipak, kvaliteta Hrvatske je došla do izražaja, a kako su se poklopili sve ostali rezultati u našu korist, Hrvatska nakon tri kola vode u skupini, kome se nitko nije nadao nakon poraza od Slovenije.

Hrvatska Malta 2
Mateo Kovačić u borbi za loptu / Foto: Hina

Već u drugoj  minuti Vlašić s deset metara puca tik pored vratnice, a u 11. minuti Maltežani preko Mbonga opasno prijete Livakoviću. Pašalić je u 14. minuti udarcem glavom pogodio gredu, a u 17. minuti Maltežani su tražili kazneni udarac nakon igranja rukom Juranovića, no švicarski sudac je ostao nijem.

Hrvatska je imala inicijativu, ali bez ijedne ozbiljnije šanse dokraja poluvremena koje je završilo 0-0. Bilo je jasno da pričuvni sastav Zlatka Dalića nema načina kako probiti čvrstu maltešku obranu.

I drugo poluvrijeme je započelo kao i prvo. šansom Vlašića koji je u vrlo izglednoj poziciji uputio slab udarac ravno u malteškog vratara. Bonello se sjajno snašao i tri minute kasnije kada je Oršić izbio sam ispred njega i  pokušao ga lobati, no Maltežan je bio lukaviji.

U 54. minuti Dalić je shvatio da pričuve ne mogu slomiti Maltu, pa je u igru uveo Modrića, Brekala i Perišića, a malo poslije i Barišića. To se isplatilo u 62. minuti kada je ubačaj Barišića s lijeve strane nogom s tri metra u mrežu prosljeđuje Perišić.

Vlašić u 64. minuti opet šalju loptu pored vratnice, a u 75. minuti sudac je dosudio penal za Hrvatsku nakon što je Shaw igrao rukom. Modrić je rutinirano pogodio s “bijele točke”.

Slavlje igraca Hrvatske
Slavlje igrača Hrvatske / Foto: Hina

Konačnih 3-0 postavio je Brekalo u 90. minuti na asistenciju Perišića.

U ostalim utakmicama skupine H selekcija Cipra priredila je iznenađenje pobijedivši kod kuće Sloveniju sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Ioannis Pittas u 42. minuti.

Slovačka je kod kuće svladala Rusiju s 2-1 i dodatno zakomplicirala situaciju u skupini. Pogotke su za Slovake dali Skriniar (38) i Mak (74), a za Rusiju Fernandes (74)

Hrvatska i Rusija vode sa po šest bodova, Slovačka ima 5, Cipar četiri boda, Slovenija tri, a Malta jedan bod.

Kvalifikacije se nastavljaju 1. rujna kada Hrvatska gostuje u Rusiji.

HRVATSKA – MALTA 3-0

Strijelci: 1-0 Perišić (62), 2-0 Modrić (76pen), 3-0 Brekalo (90)

Dvoboj se igrao na stadionu Rujevica, a sudio je Tschudi iz Švicarske.

Hrvatska: Livaković – Juranović, Vida, Ćaleta-Car, Melnjak (Barišić, 57) – Kovačić, Badelj (Modrić, 54)- Pašalić (Perišić, 54), Vlašić, Oršić (Lovrić, 79)- Budimir (Brekalo, 54)

Malta: Bonello – Borg (Muscat, 67), Pepe, Shaw – Camenzuli, Cristensen (Gambin , 81), Guillaumier, Mbong (Corbolan, 67) – Pisani (Grech, 65), Teuma – Satariano (Nwoko, 46)

SKUPINA H:
Cipar - Slovenija  1-0 (Pittas 42)
HRVATSKA - Malta 3-0 (Perišić 62, Modrić 76pen, Brekalo 90)
Slovačka - Rusija 2-1 (Škriniar 38, Mak 77//Fernandes 74)

SKUPINA A:
Azerbajdžan - Srbija  1-2 (Mahmudov 59-11m / Mitrović 16, 81)
Luksemburg - Portugal 1-3 (Rodrigues 30 / Jota 45+2, Ronaldo 51, Palhinha 80)

SKUPINA E:
Belgija - Bjelorusija 8-0 (Batshuayi 14, Vanaken 17, 89, Trossard 38, 76, Doku 42, Praet 49, Benteke 70)

SKUPINA G:
Gibraltar - Nizozemska 0-7 (Berghuis 42, de Jong 55, Depay 61, 88, Wijnaldum 62, Malen 64, Van de Beek 85)
Crna Gora - Norveška   0-1 (Sorloth 35)
Turska - Latvija       3-3 (Karaman 2, Calhanoglu 33, Yilmaz 52-11m / Savaļnieks 35, Uldriks 58, Ikaunieks 79)