Dejan Lovren bio je odličan u obrani Hrvatske protiv Slovačke / Foto: Hina

Kvalifikacije za SP 2022.: Rezultati subotnjih utakmice i stanja na ljestvicama

Nogometaši Francuske na gostovanju u Kijevu su protiv Ukrajine odigrali 1-1 i nastavili niz bez pobjede koji traje još od prve utakmice na ovogodišnjem Euru, dok je Danska pobjedom 1-0 na Farskim Otocima ostala jedina reprezentacija u Europskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo koja još nije primila gol, a ima maksimalan učinak.

Ukrajina je u Kijevu povela u 44 minuti pogotkom Šaparenka, a u 50. minuti je izjednačio Anthony Martial. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao pa su svjetski prvaci drugu utakmicu zaredom osvojili samo bod. Za Ukrajince to nije nikakva novost. Oni su svih pet utakmica u ovim kvalifikacijama završili neodlučenim ishodom.

Francuzi su sa devet bodova vodeći u skupini D, ali Finska iz dvije utakmice manje ima pet bodova.

Danska je sve do 85. minute bila blizu prvom gubitku bodova, ali je golom Winda slomila otpor domaćina na Farskim Otocima. S gol-razlikom 17-0 i s maksimalnih 15 bodova, Danci će biti teško uhvatljivi za ostale reprezentacije u skupini F. Najbliža pratnja su im Izraelci koji su kao domaćini svladali Austriju s 5-2 te imaju 10 bodova.

Najveća gužva je u skupini G, u kojoj je Turska tek u drugom poluvremenu slomila otpor Gibraltara u gostima, a Nizozemska s uvjerljivih 4-0 svladala Crnu Goru u Eindhovenu. Dva pogotka postigao je Depay (38-11m, 62), a po jedan Wijnaldum (70) i Gakpo (76).

Turska ima 11 bodova, a Nizozemska i Norveška po 10.

Pregled svih rezultata subotnjih utakmica u Europskim kvalifikacijama za SP 2022. i trenutačnog stanja na ljestvicama:

Europske kvalifikacije za SP 2022.
SKUPINA A
Irska - Azerbajdžan  1-1 (Duffy 87 / Mahmudov 45+1)
Srbija - Luksemburg  4-1 (Mitrović 22, 35, Chanot 82-ag, Milenković 90+6 / Thill 77)

1. Srbija       4    3    1    0   11-6   10
2. Portugal     4    3    1    0    8-4   10
3. Luksemburg   4    2    0    2    5-8    6
4. Irska        4    0    1    3    4-7    1
5. Azerbajdžan  4    0    1    3    3-6    1

SKUPINA D
Finska - Kazahstan    1-0 (Pohjanpalo 60)
Ukrajina - Francuska  1-1 (Šaparenko 44 / Martial 50)

Farski O. - Danska   0-1 (Wind 85)
Izrael - Austrija    5-2 (Solomon 5, Dabbur 20, Zahavi 33, 90+1 Weissman 59 / Baumgartner 42, Arnautović 55)
Škotska - Moldavija  1-0 (Dykes 14)

1. Danska        5    5    0    0    17-0   15
2. Izrael        5    3    1    1    14-6   10
3. Škotska       5    2    2    1     8-5    8
4. Austrija      5    2    1    2     9-12   7
5. Farski Otoci  5    0    1    4     2-13   1
6. Moldavija     5    0    1    4     2-16   1