Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2024: Island šokirao BiH, Wales savladao Latviju, Portugal deklasirao Luksemburg

Nogometaši Walesa zadržali su izglede za osvajanje jednog od prva dva mjesta u skupini D kvalifikacija za odlazak na EURO 2024., u kojoj se nalazi i Hrvatska, 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Latvije u Rigi, javlja Hina.

Prvi pogodak na utakmici postigao je kapetan Aaron Ramsey u 29. minuti iz kaznenog udarca kojega je skrivio Dubra prekršajem na Wilsonu, da bi pobjedu potvrdio David Brooks iz protunapada u šestoj minuti nadoknade.

Wales je ovom pobjedom stigao na sedam bodova, koliko ima i treća Armenija, a obje su reprezentacije odigrale po pet dvoboja. Tri više imaju vodeća Hrvatska i druga Turska s tim da je Hrvatska odigrala susret manje. Latvija je na dnu bez bodova.

U skupini J Portugal je stigao nadomak osiguranja plasmana u Njemačku sljedeće godine, u svom šestom nastupu upisao je i šestu pobjedu deklasiravši u Faru trećeplasirani Luksemburg sa 9-0 (4-0). Po dva gola postigli su Goncalo Inacio (12, 45+4), Goncalo Ramos (12, 34) i Diogo Jota (57, 77), a po jedan su dodali Ricardo Horta (67), Bruno Fernandes (83) i Joao Felix (88).

Na drugom mjestu u toj skupini izdvojila se Slovačka 3-0 (3-0) domaćom pobjedom protiv Liechensteina. Zanimljivo, sva tri gola postignuta su u prvih šest minuta, Hancko je zabio prvi gol već u 8. sekundi, a potom su još Duda (3) i Mak (6) tresli mrežu gostiju.

Poraz BiH

Nogometaši reprezentacije Bosne i Hercegovine poraženi su na gostovanju na Islandu u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje se igra sljedeće godine, javlja Anadolu.

Island je na stadionu Laugardalscollur u Reykjavíku dočekao igrače Bosne i Hercegovine u sklopu šestog kola kvalifikacija za EURO 2024.

U prvom poluvremenu uglavnom se igralo na sredini terena i niti jedna momčad nije imala pravih prilika za pogodak.

U drugom su izabranici trenera Mehe Kodre preuzeli inicijativu na sredini terena i stvorili nekoliko izglednih prilika koje nisu uspjeli pretvoriti u vodstvo. Najbolje prilike imali su Edin Džeko i Nemanja Bilbija.

Ipak, u posljednjim minutama utakmice Island je uspio stvoriti nekoliko prilika, a pobjednički pogodak za domaće postigao je Alfred Finnbogason u sudačkoj nadoknadi.

U preostala dva susreta iz iste skupine nije bilo iznenađenja pa je tako favorizirani Portugal deklasirao Luksemburg s 9:0, a Slovačka je s 3:0 bila bolja od Lihtenštajna.

Portugal je lider skupine J s maksimalnih 18 bodova iz šest utakmica, a Slovačka je druga s 13. Luksemburg ima deset bodova, a BiH je četvrta sa šest bodova, koliko ima i Island. Na dnu ljestvice je Lihtenštajn koji je bez bodova.

Rezultati susreta kvalifikacija za EURO 2024. godine:

SKUPINA D
Armenija - HRVATSKA 0-1 (Kramarić 13)
Latvija - Wales     0-2 (Ramsey 29-11m, Brooks 90+6)

SKUPINA J
Portugal - Luksemburg  9-0 (Inacio 12, 45+4, Ramos 18, 34, Jota 57, 77, Horta 67, Fernandes 83, Felix 88)
Island - BiH           1-0 (Finnbogason 90+1)
Slovačka - Lihtenštajn 3-0 (Hancko 1, Duda 3, Mak 6)