KSD Hajduk Nürnberg preskočio prvu prepreku u kvalifikacijama za Kreisklassu

U prvoj utakmici kvalifikacija za ulazak u Kreisklassu, momčad Hajduka iz Nürnberga je pred 250 gledatelja preskočila prvu prepreku pobjedivši momčad Heroldsberga rezultatom 4.2. Hrvatska momčad u utorak u 18.30 igra drugu utakmicu doigravanja protiv druge momčadi ESV Rangierbahnhof.

Momčad trenera Antona Jukića, koja je u doigravanje ušla kao drugoplasirana momčad A-Klasse, od početka utakmice je krenula silovito prema golu Heroldsberga.

Odlično otvaranje utakmice upotpunio je zgoditak Jeleča u 11. minuti. Nijemac u redovima Hajduka Edenharter u 44. minuti dovodi svoju momčad u vodstvo od 2:0. Iako su domaćini smanjili u 45. minuti na 2:1, hrvatska momčad je u nastavak utakmice ušla još odlučnije. Dominaciju na terenu Hajduk potvrđuje zgoditkom raspoloženog Jeleča u 74. minuti da bi u 85. minuti Dokić doveo svoju momčad u vodstvo od 4:1. Šteta da je Hajduk dvije minute prije kraja primio zgoditak za konačnih 4:2 jer bi pobjeda od tri gola razlike bila kudikamo bolja obzirom da o prvaku može odlučivati i gol razlika.

Tuspo Heroldsberg – KSD Hajduk 2:4 (1:2)

Sastav Hajduka: Grof, Ivanković, Tole, Prempeh, Papa, Gavran, Murić, Rački, Jeleč, Edenharter, Ivanić, Zacharzowski, Dokić i Novinc. Zgoditke za Hajduk su postigli Jelec (11. i 74. min), Edenharter (44.) i Dokić (85.).

Fenix-magazin/SIM/Foto:Franjo Vrljić