Zvonici Katedrale sv Tripuna u Kotoru / Foto: Fenix (Radio Dux)

KOTOR: Polnoćki u Katedrali nazočio i gradonačelnik Kotora Vladimir Jokić

U Kotorskoj biskupiji katolički vjernici su na sv. misama polnoćkama ispratili Badnju večer i dočekali Božić, u skladu sa epidemiološkim mjerama zbog pandemije koronavirusa.

 

Zvona kotorske katedrale Svetog Tripuna i drugih crkava Kotorske biskupije označila su okupljanje vjernika a posebno svečano uz propisanu distancu i s obaveznim maskama bilo je u kotorskoj katedrali Svetog Tripuna, gdje je misu predvodio kotorski biskup u miru mons. Ilija Janjić.

Polnoćki u Katedrali nazočio je i gradonačelnik Kotora Vladimir Jokić.

Na kraju misnog slavlja don Ante Dragobratović vjernike je i službeno upoznao s odlukom Pape da imenuje mons. Ivana Štironju za novog Kotorskog biskupa.

On je vjernike upoznao  s životopisom budućeg biskupa, čije zaređenje se očekuje uskoro, kada će i službeno preuzeti Kotorsku biskupiju.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

NOVI ODGOVOR MELONI TRUMPU: Moja popularnost nije vaša briga, predlažem da se usredotočite na svoju!
Susret u Urugvaju / Foto: Željka Sablić Odrljin
POVEZANOST S HRVATSKOM ZAJEDNICOM: Radni susret počasnog konzula Eduarda Antonicha iz Urugvaja s Matičinim ravnateljem Zdeslavom Milasom
Turisti (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina
CIJENE DO 50 EURA: Popularna turistička destinacija naplaćivat će ulaz u grad
NOVA PRIJETNJA MIRU Izraelski ministar zaprijetio da će Izrael “prije ili kasnije” zaratiti protiv Sirije
MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima