Košarkaši Komušine okončali sezonu na petom mjestu

KKK Haiterbach – TSG Reutlingen 65:92 (21:30; 43:49; 55:69)

U derbiju zadnjeg kola Komušina je izgubila od Reutlingena iznenadjujuće visoko i okončala sezonu na 5.mjestu Regionallige. I ako je utakmica dugo otvorena i bila izjednačena, što je pokazivao i rezultat u 25. minutu 53:54, igrači Komušine su poklekli pred dobrom igrom gostiju koje je predvodio Damir Dronjić. U zadnjoj četvrtini trener Komušine Boris Kurtović dao je mogućnost dokazivanja svojim juniorima koji su skupljali dragocjene minute iskustva za budućnost.

Nakon izjednačenog prvog dijela sezone i omjerom 7-6 u pobjedama. Drugi dio je nakon dosta izmjena u momčadi dao veliki napredak i na kraju broji 9-4 pobjeda što dovodi zaključak da su izmjene bile plodne. Nažalost Komušina nije uspijela pobjedit niti jedan team iz Top 4 Lige.

Komušina tako i šestu sezonu za redom nosi epitet senzacionalne momčadi koja se natječe u najvećem razredu Baden-Württemberga. Pored košarkaških velikana kao što su Mannheim, Karlsruhe, Reutlingen, Heidelberg i Ulm, tu je zadnjih godina i ime Komušine iz malog gradića Haiterbacha (6.000 stanovnika).

Tome treba dodat da je Komušina redom među prvi pet momčadi lige. Taj rad nije za podcjenit jer svake godine prikupiti momčad koja se može borit u vrhu Regionalne lige nije mala stvar. Tu zahvalu su gledatelji pokazali i u zadnjoj utakmici unatoč visokom poraza, jer je publika dugo nakon završetka utakmice „grmila“ pjesmom sa tribina, koju su igrači velikim plijeskom pratili.

KKK: Herdie Lawrence (14/1), Christopher Ley (12/1), Daniel Albus (8), Bozidar Bubalo (8/2), Tomislav Martinović (7/1), Florian Köppl (6/1), Josip Karanušić (3/1), Julian Stojčević (3), Gojko Bubalo (2), Dominik Miličević (2), Mario Marić, Rickardo Marić

Komušina već jedno desetljeće radi na svom osnovnom omladinskom pogonu koji je osnovan 2009. godine. Rezultati tog pogona su iz godine u godinu sve vidljiviji. Tako se druga momčad Komušine  natječe u Bezirksligi i u ovoj sezoni zauzela je visoko 4.mjesto. Taj rezultat je još veći ako se tome doda da je prosjek te momčadi 18-19 godina. U toj momčadi igraju pretežno U-18 igrači ili momci koji su tek izašli iz juniorskog pogona i skupljaju iskustvo za veći rang.

Prvo natjecanje u Oberligi U-18, to je najviši rang tog godišta, je Komušini donio dosta iskustva. Na kraju je Haiterbach okončao sezonu na 9.mjesto ali su se juniori natjecali na jako visokom nivou i prošli dragocjenu školu.